Znajdź lek

Źródło

Nailner

Działanie

Preparaty do paznokci o działaniu przeciwgrzybiczym. Zawarte składniki tworzą warunki niekorzystne dla rozwoju grzyba (zmniejszają pH, hamują keratynazę oraz eliminują dermatofity). Ponadto zabezpieczają nowo odrośnięty paznokieć przed zakażeniem. Preparaty posiadają opantetowany system zapewniający przenikanie substancji czynnej przez płytkę paznokcia do jego łożyska.

Wskazania

Zakażenia grzybicze, po zaobserwowaniu jednego z następujących objawów: zgrubienie lub inna deformacja paznokci, przebarwienia na paznokciach, rozdwajanie sie paznokci połączone z nieprzyjemnym zapachem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

Przed każdą aplikacją należy oczyścić paznokieć i zmyć lakier kosmetyczny. Nie ma konieczności piłowania płytki paznokcia przed użyciem preparatu. Stosować 2 razy dziennie przez pierwsze 4 tyg., a następnie raz dziennie do czasu wyrośnięcia zdrowego paznokcia w miejsce zniszczonego przez grzybicę. Preparat należy aplikować na całą powierzchnię paznokcia, w przypadku lakieru lub sztyftu również na jego spodnią część. W celu zapobiegania zakażeniom grzybiczym paznokci należy używać raz dziennie.

Uwagi

Pharmindex