Źródło

Naturapia - Menopauza

Reklama

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu składników. Składniki triterpenowe i izoflawony obecne w wyciągu z pluskwicy groniastej wiążą się z receptorami estrogenowymi w podwzgórzu i przez to hamują wydzielanie LH z przedniego płata przysadki. Izoflawony zawarte w granulacie sojowym wzmacniają działanie wyciągu z pluskwicy. Suplementacja wapnia wpływa na utrzymanie prawidłowego stężenia parathormonu i kalcytoniny we krwi, zapobiega demineralizacji kości oraz stymuluje proces odkładania się hydroksyapatytów do osteoblastów. 1 tabl. pokrywa 15% ZDS wapnia. Witamina D3 umożliwia czynne wchłanianie jonów wapnia w jelicie oraz wbudowywanie go do tkanek. 1 tabl. pokrywa 50% ZDS witaminy D3. T0,5 wynosi 19-25 h, ale ze względu na kumulację w tkance tłuszczowej jest wydłużony do 4-5 dni. Magnez bierze udział w rozwoju i mineralizacji układu kostnego. Poprzez wpływ na matabolizm wit. D3 ułatwia wchłanianie wapnia. Działa także stabilizująco na układ nerwowy. 1 tabl. pokrywa 33,3% ZDS magnezu.

Wskazania

Dolegliwości występujące w okresie przekwitania: uderzenia gorąca (wary), zlewne poty, zaburzenia snu, zmiany nastroju (wzmożona nerwowość, drażliwość, niepokój). Zwiększone zapotrzebowanie na wapń, magnez i witaminę D3, szczególnie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Preparat może być przymowany przez pacjentki, które nie mogą stosować HTZ z powodu istniejących przeciwwskazań lub odmawiają przyjmowania hormonów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Dawkowanie

Doustnie: 1-2 tabl. dziennie. Efekt działania preparatu występuje po około 2 tyg. terapii.

Reklama

Uwagi

W przypadku, kiedy podczas stosowania preparatu występują: uczucie wzmożonego napięcia, bolesne nabrzmienia piersi lub zaburzenia krwawienia miesiączkowego, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Pharmindex