Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Naturapia - Menopauza

Spis treści

Reklama

Naturapia - Menopauza - skład

1 tabl. powl. zawiera 40 mg wyciągu suchego z kłącza pluskwicy groniastej, 200 mg granulatu sojowego, 120 mg wapnia (w postaci cytrynianu i wodorofosforanu), 100 mg magnezu (w postaci tlenku), 200 j.m. witaminy D3.

Reklama

Naturapia - Menopauza - działanie

Preparat o skojarzonym działaniu składników. Składniki triterpenowe i izoflawony obecne w wyciągu z pluskwicy groniastej wiążą się z receptorami estrogenowymi w podwzgórzu i przez to hamują wydzielanie LH z przedniego płata przysadki. Izoflawony zawarte w granulacie sojowym wzmacniają działanie wyciągu z pluskwicy. Suplementacja wapnia wpływa na utrzymanie prawidłowego stężenia parathormonu i kalcytoniny we krwi, zapobiega demineralizacji kości oraz stymuluje proces odkładania się hydroksyapatytów do osteoblastów. 1 tabl. pokrywa 15% ZDS wapnia. Witamina D3 umożliwia czynne wchłanianie jonów wapnia w jelicie oraz wbudowywanie go do tkanek. 1 tabl. pokrywa 50% ZDS witaminy D3. T0,5 wynosi 19-25 h, ale ze względu na kumulację w tkance tłuszczowej jest wydłużony do 4-5 dni. Magnez bierze udział w rozwoju i mineralizacji układu kostnego. Poprzez wpływ na matabolizm wit. D3 ułatwia wchłanianie wapnia. Działa także stabilizująco na układ nerwowy. 1 tabl. pokrywa 33,3% ZDS magnezu.

Reklama

Naturapia - Menopauza - wskazania

Dolegliwości występujące w okresie przekwitania: uderzenia gorąca (wary), zlewne poty, zaburzenia snu, zmiany nastroju (wzmożona nerwowość, drażliwość, niepokój). Zwiększone zapotrzebowanie na wapń, magnez i witaminę D3, szczególnie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Preparat może być przymowany przez pacjentki, które nie mogą stosować HTZ z powodu istniejących przeciwwskazań lub odmawiają przyjmowania hormonów.

Reklama

Naturapia - Menopauza - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Naturapia - Menopauza - ciąża

Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Reklama

Naturapia - Menopauza - efekty uboczne

Mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Reklama

Naturapia - Menopauza - dawkowanie

Doustnie: 1-2 tabl. dziennie. Efekt działania preparatu występuje po około 2 tyg. terapii.

Naturapia - Menopauza - uwagi

W przypadku, kiedy podczas stosowania preparatu występują: uczucie wzmożonego napięcia, bolesne nabrzmienia piersi lub zaburzenia krwawienia miesiączkowego, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!