Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Nebutac 3%

Spis treści

Reklama

Nebutac 3% - skład

Chlorek sodu: 3 g, woda oczyszczona q.s. 100 ml.

Reklama

Nebutac 3% - działanie

Wyrób medyczny. Sterylny hipertoniczny roztwór chlorku sodu 3% w ampułkach do inhalacji. Nie zawiera konserwantów.

Reklama

Nebutac 3% - wskazania

Preparat pobudza usuwanie wydzieliny w dolnym odcinku dróg oddechowych na skutek osmotycznego działania (np. w przypadku mukowiscydozy, rozstrzeni oskrzeli, zapalenia oskrzelików); zapobiega wysuszaniu śluzu oskrzelowego.

Reklama

Nebutac 3% - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Nebutac 3% - ostrzeżenia

Wyłącznie do jednorazowego użytku. Stosować wyłącznie do inhalacji. Nie do wstrzykiwań. W razie skłonności do rozwoju duszności lub nadwrażliwości nie wolno stosować roztworu do inhalacji bez nadzoru lekarza. Nie mieszać z innymi lekami. Przed użyciem sprawdzić, czy nie nastąpiło uszkodzenie jednodawkowej ampułki - nie używać uszkodzonej ampułki. Po otwarciu jednodawkowej ampułki nie wolno jej używać powtórnie. Ponowne użycie ampułki może prowadzić do powstania ryzyka podania zanieczyszczonego roztworu.

Reklama

Nebutac 3% - efekty uboczne

W rzadkich przypadkach może wystąpić przejściowe podrażnienie (np. kaszel) lub odwracalne zwężenie oskrzeli. Zaleca się wstępne leczenie środkami rozszerzającymi oskrzela. W razie wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Reklama

Nebutac 3% - dawkowanie

Zaleca się stosowanie 1 ampułki jednodawkowej 2-4 razy dziennie. Oderwać ampułkę i otworzyć ją, odkręcając górną część. Wlać roztwór do inhalacji do nebulizatora. Roztwór może być stosowany z nebulizatorami pneumatycznymi lub ultradźwiękowymi.

Nebutac 3% - uwagi


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!