Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Nefrobonisol

Spis treści

Reklama

Nefrobonisol - skład

100 g preparatu zawiera: 20 g nalewki z ziela nawłoci pospolitej, 20 g nalewki z ziela skrzypu, 20 g soku z liścia brzozy, 15 g soku z ziela pokrzywy, 15 g soku z korzenia mniszka, 10 g soku z ziela krwawnika. Preparat zawiera etanol.

Reklama

Nefrobonisol - działanie

Roślinny preparat leczniczy przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o działaniu moczopędnym.

Reklama

Nefrobonisol - wskazania

Pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz w piasku nerkowym.

Reklama

Nefrobonisol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na rośliny z rodziny astrowatych. Nie zaleca się stosowania leku przy obrzękach spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Reklama

Nefrobonisol - ostrzeżenia

Preparat zawiera do 55% (V/V) etanolu (alkoholu), czyli do 1,11 g w jednej dawce (2,5 ml), co odpowiada 28 ml piwa (5 % obj.) lub 11,5 ml wina (12 % obj.) na dawkę. Zastosowanie leku jest szkodliwe dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy uwzględnić przed zastosowaniem u dzieci i osób z grup wysokiego ryzyka jak np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży, w okresie karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Jeśli wystąpią takie objawy jak gorączka, bolesne oddawanie moczu, skurcze lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Jeśli objawy choroby podczas stosowania preparatu utrzymują się dłużej niż 1 tydzień, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania syntetycznych leków moczopędnych bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Nefrobonisol - ciąża

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Nefrobonisol - efekty uboczne

U osób nadwrażliwych na rośliny z rodziny astrowatych mogą wystąpić reakcje w postaci wysypki.

Nefrobonisol - interakcje

Długotrwałe stosowanie leku może spowodować nadmierną utratę jonów potasowych. Może to spowodować nasilenie działania glikozydów kardenolidowych i leków przeciwarytmicznych.

Nefrobonisol - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież od 12 lat: 1-3 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku (w kieliszku wody rozcieńczyć ok. 1 małej łyżeczki preparatu). Dzieci poniżej 12 lat:  nie zaleca się stosowania. Sposób podania: przed użyciem wstrząsnąć. Podczas stosowania leku podawać zwiększoną ilość płynów. Preparat należy stosować przez okres 2-4 tygodni, dłuższe stosowanie jest możliwe po konsultacji z lekarzem.

Nefrobonisol - uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu nie należy przekraczać zalecanych dawek leku, ponieważ przedawkowanie preparatu powoduje upośledzenie zdolności psychofizycznych, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!