Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Neo-Aesculan

Spis treści

Reklama

Neo-Aesculan - skład

1 g żelu zawiera 50 mg wyciągu suchego z kory kasztanowca (40-90:1) i 5 mg chlorowodorku lidokainy. Preparat zawiera balsam peruwiański, bronopol i parahydroksybenzoesan etylu.

Reklama

Neo-Aesculan - działanie

Tradycyjny preparat leczniczy stosowany w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o miejscowym działaniu znieczulającym, ściągającym, łagodnym przeciwzapalnym.

Reklama

Neo-Aesculan - wskazania

Tradycyjnie u dorosłych w chorobie hemoroidalnej.

Reklama

Neo-Aesculan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; uczulenie na amidowe środki miejscowo znieczulające i/lub na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae) np. rumianek.

Reklama

Neo-Aesculan - ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia nasilonego krwawienia z odbytu, krwi w stolcu lub silnych dolegliwości bólowych należy skonsultować się z lekarzem. Preparat zawiera balsam peruwiański i może powodować skórne reakcje alergiczne. Lek zawiera także bronopol, co może wywołać u osób wrażliwych miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe). Ponadto zawarty w składzie preparatu parahydroksybenzoesan etylu może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Reklama

Neo-Aesculan - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią.

Reklama

Neo-Aesculan - efekty uboczne

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych preparatu. Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. Olejek eteryczny rumiankowy może powodować wystąpienie reakcji alergicznej (może być spóźniona).

Neo-Aesculan - interakcje

Nie zaleca się równoczesnego stosowania doodbytniczo innych leków miejscowo znieczulających. Istnieje teoretyczne ryzyko nasilenia działania preparatów przeciwzakrzepowych przy równoczesnym stosowaniu wyciągu z kasztanowca. Zaleca się, aby pacjenci stosujący wyciąg z kasztanowca równocześnie z preparatami przeciwzakrzepowymi, np. warfaryną, dokładnie obserwowali występujące objawy w celu wykrycia ewentualnych oznak nasilonego krwawienia.

Neo-Aesculan - dawkowanie

Doobytniczo. Dorośli: należy za pomocą załączonej kaniuli nałożyć żel na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy ok. 0,5 - 1,0 g (pasmo żelu o długości ok. 2 cm), 2 - 3 razy dziennie, aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując żel raz na dobę. Preparat należy stosować do ustąpienia objawów. Jeżeli po 7 dniach stosowania preparatu nie ma poprawy lub gdy nastąpi zaostrzenie dolegliwości związanych z chorobą hemoroidalną, należy skontaktować się z lekarzem. Nie określono bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci i młodzieży - nie należy go stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Sposób podania. Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu preparatu.

Neo-Aesculan - uwagi


Podobne leki
Aesculan
Hemorectal
Hemorol
Ruskorex

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!