Neo-Aesculan

Spis treści

Neo-Aesculan - skład

1 g preparatu zawiera: 50 mg suchego wyciągu z kory kasztanowca i 5 mg chlorowodorku lidokainy.

Neo-Aesculan - Działanie

Tradycyjny preparat leczniczy stosowany w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o miejscowym działaniu znieczulającym, ściągającym, łagodnym przeciwzapalnym.

Reklama

Neo-Aesculan - wskazania

Choroba hemoroidalna. Preparat wskazany jest do stosowania u dorosłych.

Neo-Aesculan - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; uczulenie na amidowe środki miejscowo znieczulające i/lub na rośliny z rodziny astrowatych (złożonych).

Neo-Aesculan - ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia nasilonego krwawienia z odbytu, krwi w stolcu lub silnych dolegliwości bólowych należy skonsultować się z lekarzem.

Neo-Aesculan - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią.

Neo-Aesculan - efekty uboczne

Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. Balsam peruwiański, olejek rumiankowy i etylu parahydroksybenzoesan mogą powodować wystąpienie reakcji alergicznej (może być spóźniona). Bronopol może wywoływać miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe).

Neo-Aesculan - interakcje

Nie zaleca się równoczesnego stosowania doodbytniczo innych leków miejscowo znieczulających. Istnieje teoretyczne ryzyko nasilenia działania preparatów przeciwzakrzepowych przy równoczesnym stosowaniu wyciągu z kasztanowca. Zaleca się, aby pacjenci stosujący wyciąg z kasztanowca równocześnie z preparatami przeciwzakrzepowymi, np. warfaryną, dokładnie obserwowali występujące objawy w celu wykrycia ewentualnych oznak nasilonego krwawienia.

Neo-Aesculan - dawkowanie

Doobytniczo. Dorośli: 2-3 razy na dobę, aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując żel raz na dobę. Nałożyć żel za pomocą załączonej kaniuli na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy ok. 0,5-1,0 g (pasmo żelu o długości ok. 2 cm). W przypadku braku poprawy po 7 dniach stosowania preparatu należy skontaktować się z lekarzem. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie zaleca się stosowania.

Neo-Aesculan - uwagi

Pharmindex
<-- popup -->