Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Neo-Capsiderm

Spis treści

Reklama

Neo-Capsiderm - skład

100 g maści zawiera 50 mg noniwamidu (syntetycznej kapsaicyny), 5,3 g kamfory, 9,7 g olejku terpentynowego i 2,5 g olejku eukaliptusowego. Preparat zawiera lanolinę.

Reklama

Neo-Capsiderm - działanie

Preparat o działaniu rozgrzewającym. Rozszerzenie naczyń krwionośnych powoduje lepsze ukrwienie obolałego miejsca, szybsze ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych, a w konsekwencji bólu.

Reklama

Neo-Capsiderm - wskazania

Tradycyjnie jako środek rozgrzewający w bólach mięśniowych (naciągnięcia, bolesne skurcze mięśni), pomocniczo w bólach przy stanach zapalnych stawów oraz w nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa).

Reklama

Neo-Capsiderm - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, noniwamid, przetwory z pieprzowca, olejek eukaliptusowy lub 1,8-cineol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Reklama

Neo-Capsiderm - ostrzeżenia

Nie stosować na uszkodzoną skórę. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (wysięk lub wysypka) należy niezwłocznie zaprzestać stosowania. Na początku terapii można odczuwać mrowienie, pieczenie. W żadnym wypadku nie należy brać gorącej kąpieli przed lub po nałożeniu maści, gdyż może to pogłębić odczucie mrowienia, pieczenia. W przypadku dłużej utrzymującego się rumienia lub wystąpienia obrzęku należy przerwać stosowanie preparatu, zaleca się przemyć skórę wodą utlenioną. Przy dłuższym stosowaniu w tym samym miejscu może nastąpić uszkodzenie nerwów czuciowych. Zawarta w preparacie lanolina może wywołać miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe).

Reklama

Neo-Capsiderm - ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Reklama

Neo-Capsiderm - efekty uboczne

Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe (wykwit pokrzywkowy). W przypadku utrzymywania się odczynu uczuleniowego po zaprzestaniu stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Neo-Capsiderm - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Dorośli: niewielką ilość maści delikatnie wmasować w bolące miejsca 1-2 razy na dobę, nie dłużej niż przez 2 dni. Odstępy między kolejnymi aplikacjami powinny być nie mniejsze niż 4 h. Przerwa przed ponownym zastosowaniem preparatu na to samo miejsce musi wynosić min. 14 dni. W trakcie nanoszenia maści bezwzględnie unikać kontaktu z oczami oraz błonami śluzowymi. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Przy dłuższym stosowaniu w tym samym miejscu może nastąpić uszkodzenie nerwów czuciowych. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć dłonie wodą z mydłem, zmywając pozostałości maści. Nie należy stosować maści u dzieci i młodzieży.

Neo-Capsiderm - uwagi


Podobne leki
Amol
Aromatol Hot żel
Aromatol
Balsamum Mentholi compositum

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!