Neo-Capsiderm

Spis treści

Neo-Capsiderm - Skład

100 g maści zawiera 50 mg noniwamidu (syntetycznej kapsaicyny), 5,3 g kamfory, 9,7 g olejku terpentynowego i 2,5 g olejku eukaliptusowego.

Neo-Capsiderm - Działanie

Preparat o działaniu rozgrzewającym. Rozszerzenie naczyń krwionośnych powoduje lepsze ukrwienie obolałego miejsca, szybsze ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych, a w konsekwencji bólu.

Reklama

Neo-Capsiderm - Wskazania

Rozgrzewająco w bólach mięśniowych (naciągnięcia, bolesne skurcze mięśni), pomocniczo w bólach przy stanach zapalnych stawów oraz w nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa).

Neo-Capsiderm - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na noniwamid lub przetwory z pieprzowca lub na pozostałe składniki preparatu. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci.

Neo-Capsiderm - Ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (wysięk lub wysypka) należy niezwłocznie zaprzestać stosowania. Na początku terapii można odczuwać mrowienie, pieczenie. W żadnym wypadku nie należy brać gorącej kąpieli przed lub po nałożeniu maści, gdyż może to pogłębić odczucie mrowienia, pieczenia. W przypadku dłużej utrzymującego się rumienia lub wystąpienia obrzęku należy przerwać stosowanie preparatu, zaleca się przemyć skórę wodą utlenioną.

Neo-Capsiderm - Ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Neo-Capsiderm - Efekty uboczne

Mogą wystąpić odczyny uczuleniowe (wykwit pokrzywkowy). Lanolina może wywołać miejscowe podrażnienie skóry.

Neo-Capsiderm - Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: niewielką ilość maści delikatnie wmasować w bolące miejsca 1-2 razy na dobę, nie dłużej niż przez 2 dni. Odstępy między kolejnymi aplikacjami powinny być nie mniejsze niż 4 h. Przerwa przed ponownym zastosowaniem preparatu na to samo miejsce musi wynosić min. 14 dni. Przy dłuższym stosowaniu w tym samym miejscu może nastąpić uszkodzenie nerwów czuciowych.

Neo-Capsiderm - Uwagi

Bezwzględnie unikać kontaktu preparatu z oczami oraz błonami śluzowymi.

Pharmindex
<-- popup -->