Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Neocate LCP

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Hipoalergiczna dieta oparta na aminokwasach, kompletna pod względem odżywczym, z dodatkiem długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych - LCP (kwasu dokozaheksaenowego - DHA i kwasu arachidonowego - ARA) i nukleotydów.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego u niemowląt od urodzenia do ukończenia 1. rż. w alergii na białka mleka krowiego, złożonej nietolerancji białek pokarmowych i innych schorzeniach, w których wskazana jest dieta elementarna. Stosować po rozważeniu wszystkich możliwych sposobów żywienia.

Przeciwwskazania

Nie stosować pozajelitowo.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie indywidualne, ilość preparatu do spożycia i rozcieńczenia muszą być określone wyłącznie przez lekarza i zależy od wieku, masy ciała oraz stanu klinicznego pacjenta.

Uwagi

1 płaska miarka zawiera 4,6 g proszku. Preparat odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Jeśli do diety niemowlęcia jest wprowadzane inne pożywienie, to powinno się to odbywać wyłącznie pod nadzorem lekarza i ilość podawanego preparatu może wymagać odpowiedniego zmniejszenia.

Pharmindex