Znajdź lek

Źródło

NeoVaginal Żel

Działanie

Delikatny, hipoalergiczny żel intymny. Zawarte w preparacie aktywne składniki intensywnie nawilżają, wspomagają regenerację i chronią błony śluzowe zewnętrznych okolic intymnych kobiety przed rozprzestrzenianiem się bakterii chorobotwórczych i grzybów, poprzez zapewnienie odpowiedniego, fizjologicznego pH.

Wskazania

Uczucie dyskomfortu związanego z otarciami, uczucie męczącej suchości zewnętrznych narządów intymnych, pieczenia, świądu, podrażnień. Ochrona tkanek błon śluzowych okolic intymnych przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi, w codziennej profilaktyce i w przypadkach zwiększonego ryzyka infekcji dróg moczowo-płciowych: przed korzystaniem z basenu, w przypadku niedostatku higieny w czasie podróży, w trakcie i po antybiotykoterapii (zarówno doustnej jak i dopochwowej), w okresie ciąży i połogu, w okresie przekwitania. Preparat dla kobiet ze zwiększoną podatnością na występowanie stanów zapalnych oraz będących w trakcie ich terapii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze skladników preparatu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nałożyć cienką warstwę żelu od przodu w kierunku odbytu, najlepiej wieczorem przed snem. W razie potrzeby żel można stosować 2 razy dziennie. Dla uzyskania jak najlepszego efektu, żel należy stosować przez minimum kilka dni oraz w każdej sytuacji wymagającej ochrony przed infekcjami.

Uwagi

Żel nie brudzi bielizny i jest bezwonny.

Pharmindex