Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Nervosan

Spis treści

Reklama

Nervosan - skład

1 saszetka zawiera: 0,8 g korzenia kozłka, 0,4 g ziela krwawnika, 0,3 g liścia mięty pieprzowej, 0,3 g liścia melisy, 0,2 g kwiatu rumianku.

Reklama

Nervosan - działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Preparat łagodzący stany napięcia nerwowego oraz ułatwiający zasypianie.

Reklama

Nervosan - wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem.

Reklama

Nervosan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na inne rośliny z rodziny astrowatych lub na mentol.

Reklama

Nervosan - ostrzeżenia

Pacjenci z refluksem żołądkowo-przełykowym powinni unikać stosowania preparatów z mięty pieprzowej ze względu na możliwość nasilenia zgagi. Należy zachować ostrożność w przypadku kamicy żółciowej lub innych schorzeń dróg żółciowych. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest zalecane (brak danych).

Reklama

Nervosan - ciąża

Ze względu na brak wystarczających danych na temat bezpieczeństwa preparatu nie zaleca się stosowania w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Reklama

Nervosan - efekty uboczne

Bardzo rzadko: przypadki ciężkiej reakcji alergicznej (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka). Częstość nieznana: objawy nietolerancji ze strony układu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha); skórne reakcje nadwrażliwości; po kontakcie płynnych przetworów z kwiatów rumianku z błoną śluzową, odnotowano reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie reakcje alergiczne np. duszność, obrzęk Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny. U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych np. bylica, piołun, może dojść do reakcji krzyżowej.

Nervosan - dawkowanie

Doustnie. Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku: 2 saszetki zalać 1 szkl. wrzącej wody, naparzać przez około 15 min. pod przykryciem. Pić 3 razy na dobę między posiłkami po 1 szkl. świeżo przygotowanego naparu. W okresowych trudnościach z zasypianiem zaleca się wypić jednorazowo 1 szkl. naparu na 30-60 min. przed snem. Pić zawsze świeżo przygotowany napar. Maks. dawka dobowa: 4 jednorazowe dawki. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest zalecane. Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Nervosan - uwagi

Lek może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Pacjenci stosujący preparat nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!