Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Nervosan

Działanie

Tradycyjny leczniczy preparat roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Preparat łagodzący stany napięcia nerwowego oraz ułatwiający zasypianie.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na inne rośliny z rodziny astrowatych lub na mentol.

Środki ostrożności

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest zalecane. Pacjenci z refluksem żołądkowo-przełykowym powinni unikać stosowania preparatów z mięty pieprzowej ze względu na możliwość nasilenia zgagi. Należy zachować ostrożność w przypadku kamicy żółciowej lub innych schorzeń dróg żółciowych.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: objawy nietolerancji ze strony układu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha), skórne reakcje nadwrażliwości. Po kontakcie płynnych przetworów z kwiatów rumianku z błoną śluzową, odnotowano reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie reakcje alergiczne np. duszność, obrzęk Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny. U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych np. bylica, piołun, może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko: przypadki ciężkiej reakcji alergicznej (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka).

Dawkowanie

Doustnie. Osoby w podeszłym wieku, dorośli, młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 saszetki zalać 1 szkl. wrzącej wody, naparzać przez około 15 min. pod przykryciem. Pić 3 razy na dobę między posiłkami po 1 szkl. świeżo przygotowanego naparu. W okresowych trudnościach z zasypianiem zaleca się wypić jednorazowo 1 szkl. naparu na 30-60 min. przed snem. Pić zawsze świeżo przygotowany napar. Maks. dawka dobowa: 4 jednorazowe dawki. Dzieci w wieku poniżej 12 lat: stosowanie nie jest zalecane. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Pacjenci stosujący preparat nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Pharmindex