Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Neurocytal

Spis treści

Reklama

Neurocytal - skład

1 tabl. zawiera 500 mg cytykoliny, 15 mg cynku (w postaci glukonianu cynku; 150% RWS), 1,4 mg ryboflawiny (witamina B2; 100% RWS).

Reklama

Neurocytal - działanie

Suplement diety zawierający 500 mg cytykoliny, czyli związku składającego się z zasady azotowej - cytozyny oraz rybozy, pirofosforanu i choliny. Po spożyciu cytykolina rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych zachodzących w organizmie, m.in. w mózgu. Dodatkowo preparat zawiera również ryboflawinę (witamina B2), która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz cynk, który pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych. Ponadto ryboflawina i cynk pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia oraz ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Reklama

Neurocytal - wskazania

Uzupełnienie diety w cytykolinę, cynk i ryboflawinę.

Reklama

Neurocytal - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca sie stosowania preparatu łacznie z lekami zawierającymi centrofenoksynę (inaczej meklofenoksat) oraz lewodopę (L-Dopa). Preparat nie jest przeznaczony do spożycia przez dzieci.

Reklama

Neurocytal - ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Neurocytal - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. dziennie. Spożywać w trakcie lub po posiłku obficie popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Neurocytal - uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!