Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Nisita

Spis treści

Reklama

Nisita - skład

100 g maści zawiera: 2,8 g chlorku sodu i 7,2 g wodorowęglanu sodu. 1 ml sprayu zawiera: 3,3 mg chlorku sodu i 8,3 mg wodorowęglanu sodu.

Reklama

Nisita - działanie

Wyrób medyczny. Sole zawarte w maści lub sprayu, ze względu na ich higroskopijne działanie, tworzą w nosie wilgotne środowisko. Preparaty chronią błonę śluzową nosa przed wysychaniem w przypadku suchego powietrza; nie dopuszczają do kontaktu substancji drażniących z błoną śluzową nosa; nawiżają błonę sluzową nosa; rozluźniają zaschniętą wydzielinę; wspomagają leczenie przeziębień u niemowląt i dzieci; poprawiają oddychanie przez nos i dlatego mogą ograniczyć chrapanie; wspomagają regenerację błony śluzowej nosa, uszkodzonej, w przypadku przeziębienia, krwawienia z nosa lub po operacji.

Reklama

Nisita - wskazania

Preparaty stosuje się u dorosłych, dzieci i niemowląt w przypadku suchej błony śluzowej nosa: jako leczenie uzupełniające w przypadku zatkanego nosa, np. przy przeziębieniu; w celu oczyszczania i nawilżania błony śluzowej nosa, np. przy suchym powietrzu; w celu usunięcia zaschniętej wydzieliny z nosa.

Reklama

Nisita - przeciwwskazania

Maść: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Reklama

Nisita - ostrzeżenia

Po przebytej operacji lub uszkodzeniu nosa, przed użyciem preparatów należy skonsultować z lekarzem.

Reklama

Nisita - ciąża

Brak jest dostępnych danych, które sugerowałyby, że stosowanie preparatów w okresie ciąży lub karmienia piersią jest szkodliwe.

Reklama

Nisita - efekty uboczne

Maść do nosa w rzadkich przypadkach może powodować lekkie pieczenie błony śluzowej. Bardzo rzadko alkohole wełny i olejek cytrynowy mogą powodować reakcję nadwrażliwości.

Nisita - dawkowanie

Maść: kilka razy dziennie wprowadzać pasek maści o długości 1 cm do każdego otworu nosowego. Włożyć końcówkę tubki możliwie najgłębiej do otworu nosowego, wycisnąć niewielką ilość maści i rozprowadzić równomiernie na błonie śluzowej nosa poprzez delikatne masowanie boków nosa. Maść może być wprowadzona do wnętrza nosa za pomocą wacika. Maść należy stosować kilka razy dziennie, szczególnie przed snem. Spray: Dorośli i dzieci (w wieku 2 lat i więcej) rozpylić 1-2 dawki do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. Niemowlęta i dzieci (w wieku do 2 lat): rozpylić 1 dawkę do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. Preparaty mogą być stosowane przez dłuższy okres czasu. Należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli nie nastąpiła poprawa po 14 dniach leczenia.

Nisita - uwagi


Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!