Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Nollix

Spis treści

Reklama

Nollix - skład

Olej oliwkowy rafinowany, octan DL-alfa-tokoferylu.

Reklama

Nollix - działanie

Wyrób medyczny. Preparat nawilża i uelastycznia błonę śluzową nosa, łagodzi podrażnienia. Preparat polecany w alergii, suchości błon śluzowych nosa pochodzenia farmakologicznego, suchości błon śluzowych nosa w przebiegu infekcji, suchości błon śluzowych nosa wywołanych przebywaniem w zanieczyszczonym środowisku, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, ścieńczeniu błon śluzowych nosa.

Reklama

Nollix - wskazania

Suchość błony śluzowej nosa o różnym podłożu.

Reklama

Nollix - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Krwotoki z nosa lub jeżeli nos jest zraniony. Dzieci poniżej 3 rż.

Reklama

Nollix - ciąża

Nie ma przeciwskazań do stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Nollix - efekty uboczne

W przypadku wystapienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Reklama

Nollix - interakcje

Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami /wyrobami medycznymi, jednak po aplikacji preparatu nie należy stosować żadnych innych leków/wyrobów medycznych/płynów do nosa przez okres 30 min.

Nollix - dawkowanie

Miejscowo. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 3 - 4 razy dziennie. Można stosować kilka razy dziennie do uzyskania optymalnego komfortu w oddychaniu. Dzieci 3 - 12 rż.: 1 dawka do każdego otworu nosowego 2 - 3 razy dziennie, stosować tylko pod kontrolą dorosłych. Najlepsze efekty uzyskuje się po 10-14 dniach ciągłego stosowania. Jeżeli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Nollix - uwagi

Przyjmowanie preparatu nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!