NAJZDROWSZE MIEJSCE W INTERNECIE

Novoscabin

Novoscabin to płyn przeznaczony do stosowania na skórę o działaniu przeciwświerzbowym, a także antybakteryjnym. Preparat należy wcierać w skórę na całym ciele (poza twarzą i szyją), a zwłaszcza: pomiędzy palcami, w pachwinach oraz pod pachami. Poznaj środki ostrożności, skutki uboczne oraz dawkowanie płynu.  
Spis treści

Novoscabin - skład

Płyn zawiera 10% benzoesanu benzylu, parafinę płynną, substancje zapachowe.

Novoscabin - działanie

Płyn do stosowania na skórę. Benzoesan benzylu niszczy roztocza świerzbowca ludzkiego poprzez oddziaływanie na ich układ nerwowy.

Novoscabin - wskazania

Do stosowania u osób przebywających w miejscach o dużym ryzyku zakażenia świerzbem. Pielęgnuje skórę dotkniętą świerzbem, świądem lub wysypką.

Novoscabin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Novoscabin - dawkowanie

Przed zastosowaniem preparatu należy wziąć gorącą kąpiel trwającą 10 min, używając szarego mydła. Po osuszeniu skóry, należy wcierać delikatnie preparat w skórę na całej powierzchni ciała za wyjątkiem twarzy i szyi (szczególnie między palcami, pod pachami, w pachwinach, na podbrzuszu), aż skóra będzie sucha. Należy pozostawić preparat na skórze przez 24 godziny, następnie umyć ciało w gorącej wodzie, używając szarego mydła oraz wytrzeć je czystym ręcznikiem. Stosować przez 4 kolejne dni, najlepiej wieczorem. Stosować u wszystkich domowników.

Novoscabin - uwagi

Pharmindex