Nutridrink

Reklama

Działanie

Preparat do enteralnego żywienia klinicznego chorych wymagających diety hiperkalorycznej i ubogoresztkowej. Zawiera białko mleka krowiego, kwasy tłuszczowe, łatwo przyswajalne cukry, witaminy i składniki mineralne. Preparat został przygotowany w sposób zapewniający dobre trawienie, wchłanianie i wykorzystanie zawartych składników, nie zawiera laktozy i glutenu. Dostarcza organizmowi dodatkowej porcji energii oraz wszystkich niezbędnych składników odżywczych skomponowanych w odpowiednich proporcjach. Preparat jest przydatny zarówno w długotrwałym leczeniu, jak i przejściowo w okresie adaptacyjnym przewodu pokarmowego do podjęcia prawidłowej funkcji. 100 ml preparatu dostarcza 150 kcal, osmolarność: 455 mosmol/l.

Wskazania

Doustnie jako dieta wyłączna lub uzupełnienie diety naturalnej u pacjentów we wszystkich schorzeniach zagrażających niedożywieniem lub u chorych już niedożywionych, np.: w chorobach nowotworowych, w zaburzeniach żucia i połykania, przed operacjami lub zabiegami diagnostycznymi jelita grubego, u pacjentów w wieku podeszłym, w przewlekłych chorobach układu krążenia i oddechowego.

Przeciwwskazania

Niedrożność mechaniczna lub porażenna przewodu pokarmowego, wstrząs. Nie stosować u dzieci poniżej 3 r.ż.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u dzieci w wieku 3-6 r.ż.

Dawkowanie

Doustnie: zgodnie z zapotrzebowaniem, najczęściej jako uzupełnienie diety naturalnej (1-4 kartoniki dziennie) lub jako dieta kompletna 25-30 kcal/kg m.c. (6-7 kartoników dziennie).

Reklama

Uwagi

Pharmindex