Nutrison w proszku

Reklama

Działanie

Preparat do enteralnego żywienia klinicznego chorych wymagających diety normokalorycznej i ubogoresztkowej. Zawiera białko mleka krowiego, kwasy tłuszczowe, łatwo przyswajalne cukry, witaminy i składniki mineralne. Preparat został przygotowany w sposób zapewniający dobre trawienie, wchłanianie i wykorzystanie zawartych składników, nie zawiera laktozy i glutenu. Może być stosowany jako zbilansowany dodatek odżywczy do innych pokarmów lub jako oddzielny posiłek. Preparat jest przydatny zarówno w długotrwałym leczeniu, jak i przejściowo w okresie adaptacyjnym przewodu pokarmowego do podjęcia prawidłowej funkcji.

Wskazania

Pacjenci z zachowanymi zdolnościami trawienia i wchłaniania, o podwyższonym lub normalnym zapotrzebowaniu na składniki odżywcze, u których wykorzystanie pokarmu naturalnego jest niemożliwe, niewystarczające lub przeciwwskazane. Preparat może być stosowany jako zbilansowany dodatek odżywczy do innych potraw.

Przeciwwskazania

Nie stosować u niemowląt i pacjentów z galaktozemią. Preparat nie może stanowić wyłącznego pożywienia dla dzieci poniżej 5 rż.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować u dzieci w wieku 2-6 rż.

Dawkowanie

Spożycie 430 g proszku rozpuszczonego w 1700 ml wody (roztwór 2000 ml) pokrywa dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Reklama

Uwagi

Pharmindex