Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

NX3

Działanie

NX3 jest kompozytowym cementem o innowacyjnej formule chemicznej, doskonałej estetyce i adhezji oraz uniwersalności zastosowań. Dostępny jest w strzykawkach w postaci światło utwardzalnej oraz światło-chemo utwardzalnej. Ta ostatnia zawiera opatentowany bezaminowy system inicjujący polimeryzację, dzięki czemu NX3 jest pierwszym cementem kompozytowym o stałej barwie, nie ulegającej zmianie w czasie.
Cement jest kompatybilny zarówno z systemami adhezyjnymi stosowanymi w technice całkowitego wytrawiania jak i samowytrawiającymi. Wykazuje wysoką adhezję zarówno do szkliwa jak i zębiny oraz do wszystkich materiałów protetycznych.

Wskazania

Osadzanie wszystkich prac protetycznych (CAD/CAM, ceramika, metal). Cement podwójnie wiążący może być stosowany do wszystkich rodzajów prac protetycznych, także do licówek.

Przeciwwskazania

Uczulenie na składniki materiału.

Uwagi

Nie spolimeryzowana żywica może powodować podrażnienia skóry i błony śluzowej - unikać bezpośredniego kontaktu z tkankami miękkimi. Przechowywać w temp. pokojowej. Zamykać strzykawki bezpośrednio po użyciu.

Pharmindex