Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Nystvagin

Spis treści

Reklama

Nystvagin - skład

1 tabl. dopochwowa zawiera 100 000 j.m. nystatyny.

Reklama

Nystvagin - działanie

Antybiotyk o budowie polienowej. Zaburza przepuszczalność błony komórkowej grzybów, działa grzybostatycznie lub grzybobójczo (w zależności od stężenia oraz wrażliwości organizmu). Spektrum działania nystatyny obejmuje Candida spp. (głównie Candida albicans). Nystatyna zastosowana dopochwowo praktycznie nie wchłania się do krwioobiegu.

Nystvagin - wskazania

Zakażenia drożdżakowe pochwy i sromu.

Reklama

Nystvagin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na nystatynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Nystvagin - ostrzeżenia

Podczas stosowania leku może rozwinąć się oporność drobnoustrojów na nystatynę. Leczenie należy przerwać, jeśli wystąpią nasilone objawy podrażnienia lub uczulenia.

Reklama

Nystvagin - ciąża

Ze względu na ograniczoną dostępność ogólnoustrojową nystatyny po podaniu dopochwowym, można się spodziewać, że stosowanie leku nie wpłynie na ciążę, jak również na noworodka/niemowlę karmione piersią. Dane otrzymane z ograniczonej liczby zastosowań leku w ciąży (300-1000 ciężarnych kobiet) nie wskazują, by nystatyna wywoływała wady rozwojowe lub działała szkodliwie na płód lub noworodka. Podczas stosowania nystatyny u kobiet karmiących piersią należy zachować ostrożność.

Reklama

Nystvagin - efekty uboczne

Rzadko: miejscowe objawy podrażnienia skóry i błon śluzowych.

Nystvagin - interakcje

Po zastosowaniu dopochwowym wystąpienie interakcji mających znaczenie kliniczne jest mało prawdopodobne. Podczas stosowania doustnych leków zawierających nystatynę obserwowano interakcje z lekami przeciwzakrzepowymi.

Nystvagin - dawkowanie

Dopochwowo. Pacjentki w wieku od 12 lat: 1-2 tabl. na dobę, zazwyczaj przez 14 dni. Nie ma konieczności zmiany dawkowania u pacjentek z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, lub u osób w podeszłym wieku. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u pacjentek <12 lat. Sposób podania. Tabletkę należy aplikować głęboko do pochwy, najlepiej wieczorem przed snem. Leczenia nie należy przerywać podczas miesiączki. Nie należy zaprzestawać stosowania leku według wyznaczonego schematu, nawet jeśli objawy szybko ustąpią. W celu zapewnienia odpowiedniej skuteczności leczenia, zalecane jest powstrzymanie się od stosunków seksualnych podczas stosowania leku. Aby zapobiec ewentualnemu ponownemu zakażeniu, partner pacjentki powinien poddać się kontroli lekarskiej i leczeniu, jeżeli okaże się to konieczne.

Nystvagin - uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Dalacin
Macmiror complex
Natamycyna Unia

Reklama

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!