Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗

Oilatum

Spis treści

Reklama

Oilatum - skład

1 g emulsji do kąpieli zawiera 634 mg parafiny ciekłej, lekkiej.

Reklama

Oilatum - działanie

Preparaty do kąpieli leczniczej. Parafina ciekła, lekka tworzy oleistą powłokę na warstwie rogowej naskórka, zapobiegając nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry i zapewniając jej tym samym odpowiednią wilgotność i natłuszczenie warstwy rogowej naskórka. Parafina ciekła, lekka jest chemicznie i biologicznie nieaktywna i zakłada się, że jej wchłanianie ogólnoustrojowe jest minimalne (<1%).

Oilatum - wskazania

Miejscowe leczenie podrażnionej, suchej, swędzącej i łuszczącej się skóry; preparat jest też wskazany do kąpieli niemowląt. 

Reklama

Oilatum - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na parafinę ciekłą lekką lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Oilatum - ostrzeżenia

Należy poinformować pacjenta o zwiększonym ryzyku poślizgnięcia się w kąpieli podczas stosowania preparatu. W razie wystąpienia zaczerwienienia lub podrażnienia skóry, należy przerwać leczenie.

Reklama

Oilatum - ciąża

Nie przewiduje się wpływu stosowania parafiny ciekłej, lekkiej na przebieg ciąży, ponieważ należy się spodziewać, że po zastosowaniu parafiny ciekłej, lekkiej narażenie na działanie ogólnoustrojowe będzie niewielkie. Nie wiadomo czy parafina ciekła, lekka przenika do mleka matki. Ryzyko dla dziecka jest znikome, ponieważ narażenie na działanie ogólnoustrojowe parafiny jest niewielkie. Należy poinformować pacjentkę, że pozostałości preparatu powinny być dokładnie usunięte z piersi przed rozpoczęciem karmienia.

Reklama

Oilatum - efekty uboczne

Rzadko: reakcje w miejscu zastosowania (w tym podrażnienie skóry, wysypka, rumień, świąd), nadwrażliwość w miejscu zastosowania (w tym zapalenie skóry).

Oilatum - interakcje

Nie sa znane.

Oilatum - dawkowanie

Emulsja. Dorośli, młodzież i dzieci: 10-20-minutowa kąpiel w wannie (napełnionej wodą do wysokości 20 cm) z dodatkiem 1-3 zakrętek emulsji. Dokładnie wymieszać. Po kąpieli delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem. Niemowlęta: 1/2 - 2 zakrętki emulsji dodać do wypełnionej wodą wanienki; obmyć delikatnie całe ciało dziecka wodą. Osuszyć skórę czystym ręcznikiem. Miejscowe oczyszczanie skóry: wetrzeć niewielką ilość emulsji w zwilżoną uprzednio skórę, a następnie spłukać wodą i osuszyć ręcznikiem. Szczególne grupy pacjentów. Nie ma konieczności zmiany dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku, pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby.

Oilatum - uwagi

Nie przeprowadzono badań odnośnie działania parafiny ciekłej, lekkiej na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Profil działań niepożądanych nie wskazuje na możliwość występowania takiego działania.


Podobne leki
Duofilm
Oilatum Plus
Saliderm Gel
Kerasal

Reklama

Czy ubytek słuchu można wyleczyć? 👂
Sprawdź!