Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗
Czy emocje piłkarskie mogą zaszkodzić sercu? ⚽ Zaskakujące wyniki badań. Sprawdź❗

Oilatum Plus

Spis treści

Reklama

Oilatum Plus - skład

1 g roztworu do kąpieli zawiera 525 mg parafiny ciekłej lekkiej, 60 mg chlorku benzalkoniowego i 20 mg triklosanu.

Reklama

Oilatum Plus - działanie

Roztwór do kąpieli leczniczej z dodatkiem związków o działaniu przeciwbakteryjnym. Parafina ciekła tworzy oleistą powłokę na warstwie rogowej naskórka, co zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry, zapewniając jej odpowiednią wilgotność i natłuszczenie. Ponadto jest stosowana jako środek zmiękczający w wypryskowych chorobach skóry. Chlorek benzalkoniowy i triklosan są lekami przeciwbakteryjnymi działającymi na gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus), który jest uważany za główną przyczynę zakażeń w przebiegu wypryskowych chorób skóry.

Oilatum Plus - wskazania

Leczenie i profilaktyka zakażeń w przebiegu wypryskowych chorób skóry u dorosłych i dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Reklama

Oilatum Plus - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci w wieku poniżej 6 miesięca życia. Nie stosować doustnie.

Reklama

Oilatum Plus - ostrzeżenia

Jeśli pojawi się wysypka w trakcie stosowania preparatu we właściwym rozcieńczeniu, należy zaprzestać jego stosowania. Chronić oczy przed kontaktem z nierozcieńczonym preparatem (ryzyko wystąpienia zaczerwienienia i łzawienia). W razie kontaktu z nierozcieńczonym preparatem, oczy należy przepłukiwać czystą wodą przez około 15 minut. Jeśli podrażnienie oka utrzymuje się, pacjenta należy skierować do okulisty. Należy poinformować pacjenta o zwiększonym ryzyku poślizgnięcia się podczas kąpieli. Nie stosować łącznie z mydłem. Nie należy stosować nierozcieńczonego preparatu na skórę (ryzyko podrażnienia w miejscu podania lub reakcje nadwrażliwości, takie jak łuszczenie skóry, ból, pojawienie się pęcherzy, uszkodzenie chemiczne oraz martwica). W takim wypadku pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować reakcje skórne.

Reklama

Oilatum Plus - ciąża

Nie przewiduje się wpływu stosowania preparatu na ciążę, ze względu na jego niewielkie wchłanianie ogólne. Nie wiadomo, czy połączenie parafiny ciekłej, chlorku benzalkoniowego i triklosanu przenika do mleka matki. Ryzyko dla zdrowia noworodka jest niskie ze względu na niewielkie wchłanianie ogólne preparatu. Należy poinformować pacjentkę o tym, że wszelkie pozostałości preparatu powinny być dokładnie zmyte z piersi przed rozpoczęciem karmienia.

Reklama

Oilatum Plus - efekty uboczne

Częstość nieznana: podrażnienie w miejscu podania, włącznie z łuszczeniem się skóry, rumień, wysypka, zapalenie skóry, zaczerwienienie, świąd i uczucie pieczenia skóry, nadwrażliwość w miejscu podania.

Oilatum Plus - dawkowanie

Preparat stosuje się raz na dobę jako dodatek do kąpieli trwającej 10-15 min. w wannie. Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć w wodzie. Dorośli: 2 zakrętki preparatu dodać do wanny napełnionej wodą do wysokości 20 cm i dokładnie wymieszać. Dzieci w wieku powyżej 6 miesięca życia: 1 ml preparatu (ilość pokrywającą dno zakrętki) dodać do wanienki napełnionej wodą i dokładnie wymieszać. Po kąpieli delikatnie osuszyć ciało ręcznikiem.

Oilatum Plus - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Duofilm
Oilatum
Saliderm Gel
Kerasal

Reklama

Czy ubytek słuchu można wyleczyć? 👂
Sprawdź!