Olbas Oil

Reklama

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Wdychane olejki lotne zawarte w preparacie wpływają na upłynnienie wydzieliny w nosie i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej, ułatwiają oddychanie. Łagodzą objawy towarzyszące nieżytom górnych dróg oddechowych. Preparat stosowany zewnętrznie na skórę działa chłodząco i łagodnie przeciwbólowo, poprawia ukrwienie w miejscu aplikacji, łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne.

Wskazania

Inhalacje: katar występujący w czasie przeziębień, pomocniczo w chorobach zatok przynosowych. Zewnętrznie: bóle reumatyczne i mięśniowe.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne. Nie stosować u osób z chorobami alergicznymi układu oddechowego, nie stosować u chorych z astmą. Nie należy stosować zewnętrznie u chorych na atopowe zapalenie skóry. Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci poniżej 3 rż. Nie stosować w postaci inhalacji parowej poniżej 7 rż. Nie należy aplikować preparatu w okolicy twarzy u dzieci. W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub ropnej wydzieliny należy skontaktować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersi. 

Działania niepożądane

Nie są znane.

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Inhalacje. Dorośli i dzieci powyżej 7 rż.: skropić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub wdychać ulatniające się opary. Efekt parowania można wzmocnić dodając kilka kropli olejku do kubka z ciepłą (nie gorącą) wodą. Dzieci 3-7 lat: skropić 2 –3 kroplami chusteczkę do nosa, podać do wdychania z niewielkiej odległości. W celu zastosowania podczas snu skropić fragment tkaniny 2 - 3 kroplami olejku i umieścić w pobliżu dziecka lub skropić 2-3 kroplami olejku poszewkę kołdry. Zewnętrznie. Dorośli: w bólach reumatycznych i mięśniowych wcierać niewielką ilość olejku w bolące miejsca do 3 razy dziennie.

Reklama

Uwagi

Pharmindex