Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Opalescence

Działanie

Preparaty do wybielania nakładkowego żywych zębów lub do wybielania martwych zębów metodą wewnątrzkomorową. Nadtlenek mocznika ulega rozkładowi do mocznika i nadtlenku wodoru. Nadtlenek wodoru rozkłada się na aktywny tlen i wodę. Tlen jest aktywnym składnikiem materiału, który wysyca lub rozrywa wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie. Fluor i azotan potasu zapobiegają nadwrażliwości zębów.

Wskazania

Przebarwienia zębów spowodowane czynnikami genetycznymi, układowymi, metabolicznymi, urazami, stosowaniem tetracyklin lub minocykliny, fluorozą, chorobą hemolityczną noworodków, żółtaczką lub porfirią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub nadtlenek wodoru. Stany zapalne błon śluzowych lub choroby tkanek miękkich. Z założoną nakładką nie należy spożywać posiłków i palić tytoniu. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Ciąża i laktacja

Nie stosować.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić dolegliwości ze strony dziąseł, warg lub języka oraz nadwrażliwość zębów ustępujące do 3 dni po zakończeniu stosowania.

Dawkowanie

Żel nakładać na zęby, używając nakładki. Stosować na noc lub zamiennie 2 razy dziennie przez min. 30 minut. Czas stosowania wynosi zwykle 5-7 dni.

Uwagi

Wybielanie przebarwień spowodowanych przyjmowaniem tetracyklin wymaga dłuższego wybielania. Przed rozpoczęciem wybielania należy skontrolować stan jamy ustnej, uszczelnić nieszczelne wypełnienia, usunąć kamień i osad. Po zakończeniu wybielania należy odczekać 2 tygodnie przed wykonaniem wypełnień wykorzystujących systemy wiążące. W przypadku gdy odwapnione części zęba wybielą się szybciej, należy kontynuować wybielanie aż do momentu kiedy różnica przestanie być zauważalna.

Pharmindex