Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Opalescence Xtra Boost

Działanie

Aktywowany chemicznie żel do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej w gabinecie stomatologicznym. Preparat stosuje się do wybielania pojedynczych zębów, kilku zębów, całych łuków lub fragmentów zęba. Preparat można stosować w połączeniu z wybielaniem nakładkowym oraz do wybielania martwych zębów metodą wewnątrzkomorową. Żel zawiera nadtlenek wodoru, który rozkłada się po aplikacji na aktywny tlen i wodę. Tlen jest aktywnym składnikiem materiału, który wysyca lub rozrywa wiązania chemiczne odpowiedzialne za barwę w cząsteczkach pigmentów zawartych w zębie.

Wskazania

Przebarwienia zębów spowodowane czynnikami genetycznymi, układowymi, metabolicznymi, urazami, stosowaniem tetracyklin lub minocykliny, fluorozą, chorobą hemolityczną noworodków, żółtaczką lub porfirią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy znieczulać pacjenta podczas przeprowadzania zabiegu. Zmiany chorobowe tkanek miękkich jamy ustnej. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Ciąża i laktacja

Nie stosować.

Działania niepożądane

Może wystąpić nadwrażliwość zębów.

Dawkowanie

Wybielanie zębów żywych: warstwę żelu o grubości 0,5-1 mm nałożyć na powierzchnie wargowe i policzkowe, tak aby lekko zachodziła na brzegi sieczne i powierzchnie żujące; w celu dodatkowej aktywacji żel można naświetlać światłem lampy polimeryzacyjnej; żel mieszać co 5 minut; po 10-15 minutach usunąć go za pomocą ssaka. Wybielanie zębów martwych: od strony językowej otworzyć wejście do komory, usunąć wypełnienie kanału do około 2 mm poniżej szyjki zęba, ujście kanału uszczelnić warstwą cementu szkło-jonomerowego i nałożyć żel do komory, dodatkowo żel nałożyć na ząb, tak jak przy wybielaniu zębów żywych.

Uwagi

Kolor zębów poddanych działaniu preparatu ulega dalszemu rozjaśnieniu w ciągu 12-24 h po zabiegu. Przed rozpoczęciem wybielania należy skontrolować stan jamy ustnej, uszczelnić nieszczelne wypełnienia, usunąć kamień i osad. Po zakończeniu wybielania należy odczekać 2 tygodnie przed wykonaniem wypełnień wykorzystujących systemy wiążące. W przypadku gdy odwapnione części zęba wybielą się szybciej, należy kontynuować wybielanie aż do momentu kiedy różnica przestanie być zauważalna.

Pharmindex