Opatrunek Actilite™

Reklama

Działanie

Nieprzylegający opatrunek zbudowany z delikatnej siateczki pokrytej powłoką antybakteryjną miodu Manuka oraz olejku Manuka. Opatrunek z niską zawartością miodu Manuka. Siatkowa struktura opatrunku umożliwia przenikanie wysięku do opatrunku wtórnego. Antybakteryjne właściwości opatrunku wynikają głównie z działania nadtlenku wodoru, który powstaje pod wpływem zawartej w miodzie oksydazy glukozy. Opatrunek wspomaga usuwanie tkanek martwiczych, redukuje nieprzyjemny zapach z rany, zapewnia wilgotne środowisko rany, przyspieszające proces gojenia.

Wskazania

Rany powierzchowne i rany głębokie, w tym: skaleczenia i otarcia, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany chirurgiczne, oparzenia, miejsca po pobraniu przeszczepów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na jad pszczoły, produkty pszczele lub olejki eteryczne, tj. olejki z drzewa herbacianego.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia nieustępującego bólu po zaaplikowaniu opatrunku, zaleca się zaprzestanie jego stosowania oraz przemycie rany roztworem soli fizjologicznej.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Umieścić opatrunek (dowolną stroną) na powierzchni rany. Przy dużej powierzchni rany opatrunki można układać jeden obok drugiego; w przypadku małej powierzchni - przyciąć w celu dopasowania do kształtu rany. W zależności od rodzaju tkanki w obrębie łożyska rany i ilości wysięku, drugim stosowanym opatrunkiem może być folia poliuretanowa lub opatrunek absorpcyjny. Opatrunek można pozostawić na ranie nawet do 7 dni. W początkowym etapie leczenia może wystąpić konieczność zmiany opatrunku raz dziennie. Częstość zmian opatrunku zależy od intensywności wysięku. Aby utrzymać poziom skuteczności, należy zmienić opatrunek w przypadku znacznego rozjaśnienia koloru opatrunku.

Reklama

Uwagi

Pharmindex