Opatrunek HYDROFILM

Reklama

Działanie

Przezroczysty, hipoalergiczny opatrunek samoprzylepny do jałowego osłaniania rany. Struktura opatrunku zapewnia utrzymanie optymalnego środowiska w obrębie rany oraz stanowi barierę dla drobnoustrojów. Cienki i elastyczny opatrunek dopasowuje się do kształtu ciała. Zewnętrzna, półprzepuszczalna błona poliuretanowa zapewnia prawidłową wymianę gazową w ranie. Przezroczystość opatrunku pozwala na stałą kontrolę stanu rany i jej okolicy, względnie miejsc zamocowania kaniul i cewników bez potrzeby usunięcia opatrunku. Jest wodoodporny, dzięki czemu umożliwia kąpiel lub prysznic bez potrzeby zmiany. Opatrunek Hydrofilm Plus jest wyposażony dodatkowo w warstwę chłonną.

Wskazania

Ochrona przed wtórnym zakażeniem i mechanicznym podrażnieniem suchych, pierwotnie gojących się ran, w przypadku prawie zagojonych ran w fazie naskórkowania oraz do zabezpieczania i mocowania kaniul i cewników. W przypadku rozległych, silnie sączących ran opatrunek jest stosowany do pokrycia opatrunków z alginianów wapnia. Opatrunek Hydrofilm Plus jest stosowany do ran sączących.

Przeciwwskazania

Nie stosować opatrunku bezpośrednio na rany klinicznie zakażone, krwawiące lub silnie sączące.

Dawkowanie

Zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta. Przed nałożeniem opatrunku silnie owłosione partie skóry należy ogolić.

Reklama

Uwagi

Pharmindex