Znajdź lek

Źródło

Opatrunek HYDROSORB

Działanie

Przezroczysty, hydrokomórkowy opatrunek żelowy. Zbudowany jest z warstwy chłonnego polimeru poliuretanowego, pokrytego błoną poliuretanową, która zapewnia prawidłową wymianę gazową oraz stanowi barierę dla drobnoustrojów i wody. Opatrunek wchodząc w kontakt z wydzieliną z rany tworzy żel stwarzający wilgotne środowisko, optymalne dla kolejnych faz gojenia się rany. Nie ulega rozpuszczeniu pod wpływem wchłoniętej wydzieliny, dlatego można go usunąć z rany jako kompletny opatrunek, nie powodując podrażnienia młodej tkanki. Opatrunek Hydrosorb comfort jest dodatkowo wyposażony w obwodowo rozmieszczoną folię samoprzylepną.

Wskazania

Rany przewlekłe, źle gojące się, o trudnym i długotrwałym przebiegu ziarninowania (w tym owrzodzenia podudzi, odleżyny); oparzenia IIst.; miejsca po pobraniu tkanki do przeszczepu skóry, po uprzednim opanowaniu krwawienia.

Dawkowanie

Opatrunek należy założyć na całą powierzchnię rany, następnie umocować go za pomocą opaski kohezyjnej lub zwykłej opaski gazowej. Wskazaniem do zmiany opatrunku jest zmętnienie jego wnętrza. W miarę zmniejszania się ilości wydzieliny z rany, opatrunek może pozostawać na ranie nawet do 7 dni.

Uwagi

Pharmindex