Opatrunek HYDROSORB

Spis treści

Opatrunek HYDROSORB - Działanie

Przezroczysty, hydrokomórkowy opatrunek żelowy. Zbudowany jest z warstwy chłonnego polimeru poliuretanowego, pokrytego błoną poliuretanową, która zapewnia prawidłową wymianę gazową oraz stanowi barierę dla drobnoustrojów i wody. Opatrunek wchodząc w kontakt z wydzieliną z rany tworzy żel stwarzający wilgotne środowisko, optymalne dla kolejnych faz gojenia się rany. Nie ulega rozpuszczeniu pod wpływem wchłoniętej wydzieliny, dlatego można go usunąć z rany jako kompletny opatrunek, nie powodując podrażnienia młodej tkanki. Opatrunek Hydrosorb comfort jest dodatkowo wyposażony w obwodowo rozmieszczoną folię samoprzylepną.

Opatrunek HYDROSORB - Wskazania

Rany przewlekłe, źle gojące się, o trudnym i długotrwałym przebiegu ziarninowania (w tym owrzodzenia podudzi, odleżyny); oparzenia IIst.; miejsca po pobraniu tkanki do przeszczepu skóry, po uprzednim opanowaniu krwawienia.

Reklama

Opatrunek HYDROSORB - Dawkowanie

Opatrunek należy założyć na całą powierzchnię rany, następnie umocować go za pomocą opaski kohezyjnej lub zwykłej opaski gazowej. Wskazaniem do zmiany opatrunku jest zmętnienie jego wnętrza. W miarę zmniejszania się ilości wydzieliny z rany, opatrunek może pozostawać na ranie nawet do 7 dni.

Opatrunek HYDROSORB - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->