Źródło

Opatrunek Medisorb F

Reklama

Działanie

Poliuretanowy opatrunek foliowy, jałowy. Składa się z błony poliuretanowej pokrytej warstwą kleju akrylowego. Opatrunek jest nieprzepuszczalny dla mikroorganizmów, a jednocześnie umożliwia przenikanie tlenu do rany i odprowadzanie pary wodnej. Opatrunek utrzymuje odpowiednią wilgotność rany, zapobiega tworzeniu się strupa, przyspiesza gojenie. Dzięki temu, że jest przezroczysty umożliwia kontrolę rany w trakcie procesu gojenia.

Wskazania

Drobne oparzenia. Miejsca, z których pobierano przeszczepy. Odleżyny I i II stopnia. Rany pooperacyjne. Otarcia i skaleczenia. Jako opatrunek ochronny dla skóry narażonej na otarcia lub działanie wilgoci.

Przeciwwskazania

Oparzenia III stopnia. Rany głębokie. Rany zakażone. W przypadku pojawienia się objawów stanu zapalnego (podwyższona temperatura, obrzęk, zaczerwienienie) opatrunek należy usunąć; można go ponownie zastosować po ustąpieniu tych objawów.

Dawkowanie

Ranę przemyć roztworem soli fizjologicznej lub roztworem Ringera, osuszyć skórę otaczającą ranę. Rozmiar opatrunku dobrać tak, aby zakrył całą powierzchnię rany oraz 2-3 cm wokół niej. Usunąć papier ochronny z centralnej części opatrunku i trzymając za papierowe brzegi umieścić opatrunek na ranie. Usunąć papier ochronny z brzegów i przykleić resztę opatrunku, lekko docisnąć krawędzie do otaczającej ranę skóry. Następnie usunąć wierzchnią plastikową osłonę. Opatrunek może być pozostawiony na ranie do 7 dni.

Reklama

Uwagi

Pharmindex