Opatrunek TEGADERM™ Absorbent

Reklama

Działanie

Jałowy, przezroczysty, hipoalergiczny opatrunek akrylowy, który umożliwia gojenie się ran w środowisku wilgotnym. Opatrunek zapobiega nadkażaniu rany egzogennymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami z zewnątrz oraz zmniejsza ryzyko maceracji skóry. Przezroczystość opatrunku pozwala na monitorowanie procesu gojenia i wczesnego wykrycia pierwszych oznak ewentualnej infekcji. Zastosowany system ramki ułatwia aseptyczną aplikację. Opatrunek nie wymaga częstej zmiany, eliminuje nieprzyjemny zapach.

Wskazania

Odleżyny, skaleczenia, otarcia, rany powierzchowne, płytkie oparzenia powierzchowne, oparzenia z ubytkiem naskórka, lekko i umiarkowanie sączące rany oraz miejsca po przeszczepach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki opatrunku. Rany zakażone, zainfekowane.

Środki ostrożności

Opatrunku nie aplikować pod naprężeniem, może to spowodować mechaniczne uszkodzenie skóry. Miejsce pod opatrunkiem należy często sprawdzać w celu wykrycia ewentualnego zakażenia (podwyższona temperatura, ból, zaczerwienienie, obrzęk, wysięk).

Dawkowanie

Okolicę rany należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Po wyjęciu opatrunku z opakowania należy odkleić papier zabezpieczający, odsłaniając powierzchnię przylepną. Następnie umieścić opatrunek nad raną i przykleić go. Usunąć ramkę z opatrunku, jednocześnie wygładzając jego brzegi. Należy zdecydowanie przycisnąć brzeg opatrunku do skóry. W celu późniejszego usunięcia opatrunku należy podważyć delikatnie jego brzeg i powoli usunąć, pociągając go do siebie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Opatrunek może pozostawać na skórze do 7 dni.

Reklama

Uwagi

Pharmindex