Opatrunek TEXTUS bioactiv

Reklama

Działanie

Opatrunek jałowy przeznaczony do aktywnego leczenia ran w wilgotnym środowisku. Wchłania dużą ilość wydzieliny z rany wraz z bakteriami i tkankami martwiczymi, wiążąc je i neutralizując, co zapewnia optymalne warunki dla procesu ziarninowania. Zawiera atenuowane jony srebra, które działają bakteriobójczo, ale nie uwalniają się z opatrunku. Opatrunek należy nasączyć roztworem Ringera, który przyspiesza proces gojenia.

Wskazania

Wszystkie rodzaje ran na każdym etapie gojenia: owrzodzenia powstałe w wyniku zaburzeń krążenia, owrzodzenia w zespole stopy cukrzycowej, odleżyny, oparzenia termiczne, chemiczne, po radioterapii, rany postrzałowe.

Dawkowanie

Opatrunek nałożyć gładką stroną bezpośrednio na całą powierzchnię rany. W przypadku ran o niewielkim wysięku należy nasączyć je roztworem Ringera w ilości 20-30 ml. W przypadku ran z dużą ilością wydzieliny opatrunek należy zmieniać co 24-48 h. W przypadku ran suchych i sączących opatrunek można zmieniać co 3-7 dni. Przy codziennej zmianie opatrunek może być stosowany przez max. 30 dni. Wymaga mocowania, np. przy pomocy opatrunku Textus biofix.

Reklama

Uwagi

Pharmindex