Źródło

OST Plus

Reklama

Działanie

Kwas hialuronowy poprawia właściwości wiskoelastyczne mazi stawowej, zwiększając jej właściwości smarujące i amortyzujące. Przeciążenie mechaniczne stawu ulega zmniejszeniu, co powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. Mannitol zawarty w OST Plus chroni łańcuchy kwasu hialuronowego przed depolimeryzacją wywołaną przez aktywne formy tlenu. Kwas hialuronowy w preparacie pochodzi z fermentacji i nie zawiera białek zwierzęcych.

Wskazania

Ból i ograniczona ruchomość stawu kolanowego i innych stawów maziówkowych w przebiegu zmian degeneracyjnych i pourazowych.

Przeciwwskazania

Brak badań na temat stosowania kwasu hialuronowego u dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów lub zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa.

Środki ostrożności

Należy zachować ostrożność u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na leki.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Podczas stosowania preparatu w okolicy leczonego stawu mogą wystąpić miejscowe objawy, takie jak ból, uczucie ciepła, zaczerwienienie i obrzęk. Zastosowanie 5-10 min. okładów z lodu zmniejszy częstotliwość występowania tych objawów. W razie wystąpienia wysięku śródstawowego zaleca się jego zmniejszenie poprzez aspirację, unieruchomienie stawu, przyłożenie okładu chłodzącego i (lub) dostawowe podanie kortykosterydów. Po 2-3 dniach można rozpocząć leczenie preparatem.

Dawkowanie

Dostawowo, 1-3 iniekcje w odstępach tygodniowych.

Reklama

Uwagi

Pharmindex