Otrex

Reklama

Działanie

Preparat ochraniający ścianę naczyń krwionośnych. Diosmina zwiększa napięcie ściany naczyń żylnych, normalizuje przepuszczalność naczyń, działa ochronnie na naczynia, zwiększając ich oporność. W badaniach na zwierzętach wykazano, że diosmina podana doustnie dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 5 h. Dystrybucja leku zachodzi powoli; w naczyniach żylnych o zwiększonej przepuszczalności oraz w żyle odpiszczelowej stężenie diosminy narasta do 9 h od chwili podania i utrzymuje się przez 96 h; eliminacja preparatu następuje głównie z moczem (79%), a także z kałem i żółcią.

Wskazania

Zmniejszenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych np.: uczucie ciężkości i bólów nóg oraz dolegliwości spowodowanych odleżynami. Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia dolegliwości ze strony żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na diosminę lub pozostałe składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, podawanie diosminy nie wyklucza leczenia stosowanego w innych chorobach odbytu. Leczenie powinno być krótkotrwałe - do 15 dni. Jeżeli w trakcie leczenia diosminą dolegliwości związane z żylakami odbytu nie ustępują lub się nasilają, należy wykonać badanie proktologiczne i zastosować odpowiednie leczenie. Bezpieczeństwo stosowania i skuteczność produktu u dzieci nie zostały ustalone.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w ciąży jedynie, gdy jest to konieczne. Niewskazane jest stosowanie leku podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

W kilku przypadkach opisano działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabl. rano, na czczo. Zaostrzenie dolegliwości ze strony żylaków odbytu: 2-3 tabl. na dobę w trakcie posiłków.

Reklama

Uwagi

Pharmindex