Ozonella

Reklama

Działanie

Preparat polecany osobom z problemami skórnymi o różnej etiologii. W kontakcie ze skórą uwalniany jest aktywny ozon, którego pomocne właściwości są dodatkowo wzmacniane przez powszechnie znane regenerujące działanie oliw (oliwy z oliwek oraz oleju lnianego). Oliwy ozonowane dzięki swojej oleistej postaci i stopniowemu uwalnianiu się ozonu są łatwe w stosowaniu, szybko i skutecznie wchłaniają się natleniając skórę i długo działają w miejscu aplikacji. Poprawiają wygląd i koloryt skóry (np. trądzik), wyraźnie przyspieszają gojenie się opryszczki. Zdecydowanie łagodzą podrażnienia i przyspieszają regenerację naskórka (np. podrażnienia termiczne). Skutecznie łagodzą objawy, zmniejszając uczucie świądu. Wspomagają i przyspieszają regenerację naskórka (np. pękanie naskórka). Przyspieszają proces gojenia i skutecznie zapobiegają wtórnym zakażeniom (np. zmiany skórne). Wspomagają proces regeneracji skóry, natłuszczając ją i nawilżając tworząc kompleks hydro-lipidowy (skóra wyniszczona). Działają odstraszająco na komary i meszki a w przypadku ukąszenia łagodzą świąd i obrzęk. Nie zawierają alkoholu, parabenów, wypełniaczy ani substancji konserwujących czy zapachowych mogących powodować uczulenie; są doskonale tolerowane nawet przez najbardziej wrażliwą skórę. Posiadają naturalny kolor i zapach. Zapewniają ochronny kwaśny film na skórze. Zawierają ozonki o działaniu przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym oraz przeciwzapalnym.

Wskazania

Wspomagająco przy zmianach trądzikowych, opryszczce i wykwitach; podrażnieniach termicznych (oparzeniach termicznych, słonecznych i radioterapii); podrażnieniach z objawami dokuczliwego świądu (np. AZS, łuszczyca); nadmiernym rogowaceniu i pękaniu naskórka; otarciach, zdarciach naskórka i związanych z tym stanach zapalnych; odparzeniach; zmianach skórnych (wykwity ropne); pergaminowej, wyniszczonej i wysuszonej skórze u osób starszych, wyniszczonych procesem chorobowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ozon, oliwę z oliwek lub olej lniany.

Działania niepożądane

Sporadycznie obserwowano skórne reakcje alergiczne o słabo nasilonym przebiegu, zwykle ustępujące w ciągu 1-2 dni po odstawieniu preparatu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Stosować 1-2 razy dziennie. Efekt działania jest widoczny po 5 dniach regularnego stosowania.

Reklama

Uwagi

Pharmindex