ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Panthenol Spray

Panthenol Spray to preparat, który przyspiesza gojenie się ran. Wskazaniami do stosowania są m.in.: oparzenia słoneczne, powierzchwone rany, uszkodzenia skóry, opryszczka wargowa. Produktu nie wolno używać do oka. Sprawdź jego dawkowanie, działanie oraz skutki uboczne.         
Spis treści

Reklama

Panthenol Spray - skład

1 g aerozolu zawiera 46,3 mg dekspantenolu.

Reklama

Panthenol Spray - działanie

Preparat poprawiający gojenie się ran. Dekspantenol jest alkoholowym analogiem kwasu pantotenowego i posiada te same biologiczne właściwości co kwas pantotenowy. Dekspantenol jest absorbowany z powierzchni skóry. Stosowanie dekspantenolu może kompensować zwiększone zapotrzebowanie na kwas pantotenowy w uszkodzonej skórze i (lub) błonie śluzowej.

Reklama

Panthenol Spray - wskazania

Preparat stosowany wspomagająco w leczeniu drobnych uszkodzeń skóry (oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, powierzchniowe rany), suchej skóry, wyprzeń, zapaleń skóry, opryszczki wargowej, chorób pęcherzowych skóry z ubytkami naskórka.

Reklama

Panthenol Spray - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dekspantenol lub którykolwiek składnik preparatu. Nie wolno stosować do oka.

Reklama

Panthenol Spray - ostrzeżenia

Jeśli preparat jest stosowany w okolicach twarzy, nie powinien być stosowany bezpośrednio. Lek należy rozpylić na dłoń i rozprowadzić w miejscu urazu na twarzy. Nie stosować na oczy. Nie stosować bezpośrednio do jamy ustnej i jamy nosowej. Preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem dorosłych. Podczas stosowania preparatu u pacjentów chorych na astmę i schorzenia oskrzeli i płuc, należy uważać, aby pacjent nie wdychał nośnika, co może wywołać podrażnienie błony śluzowej lub wywołać atak astmy.

Reklama

Panthenol Spray - ciąża

Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji.

Reklama

Panthenol Spray - efekty uboczne

Nietolerancja w postaci alergii kontaktowej może wystąpić w pojedynczych przypadkach.

Panthenol Spray - interakcje

Nie są znane, jeśli preparat jest stosowany zgodnie ze wskazaniami. Jeśli preparat jest stosowany w okolicach narządów płciowych lub odbytu i w tym samym czasie są używane prezerwatywy, wytrzymałość prezerwatyw może zostać obniżona z powodu zawartości parafiny w preparacie. Skuteczność stosowania prezerwatyw może zostać zmniejszona.

Panthenol Spray - dawkowanie

Zewnętrznie. Stosować na uszkodzoną powierzchnię raz lub kilka razy dziennie. Sposób podawania. Pojemnik należy trzymać pionowo z głowicą na górze. W celu otrzymania dobrej jakości pianki należy wstrząsnąć pojemnik mocno przed każdym użyciem, szczególnie jeśli preparat nie był ostatnio używany. Jeśli preparat jest stosowany pierwszy raz tylko nośnik może wydostawać się z pojemnika, przed pojawieniem się pianki.

Panthenol Spray - uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn w ruchu.


Podobne leki
Alantan-Plus
Bepanthen
Bepanthen Plus
Regranex

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!