Panthenol SprayPanthenol Spray to preparat, który przyspiesza gojenie się ran. Wskazaniami do stosowania są m.in.: oparzenia słoneczne, powierzchwone rany, uszkodzenia skóry, opryszczka wargowa. Produktu nie wolno używać do oka. Sprawdź jego dawkowanie, działanie oraz skutki uboczne. 

 

 

 

 

Reklama

Działanie

Preparat poprawiający gojenie się ran. Dekspantenol jest alkoholowym analogiem kwasu pantotenowego i posiada te same biologiczne właściwości co kwas pantotenowy. Dekspantenol jest absorbowany z powierzchni skóry. Stosowanie dekspantenolu może kompensować zwiększone zapotrzebowanie na kwas pantotenowy w uszkodzonej skórze i (lub) błonie śluzowej.

Wskazania

Preparat stosowany wspomagająco w leczeniu drobnych uszkodzeń skóry (oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, powierzchniowe rany), suchej skóry, wyprzeń, zapaleń skóry, opryszczki wargowej, chorób pęcherzowych skóry z ubytkami naskórka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dekspantenol lub którykolwiek składnik preparatu. Nie wolno stosować do oka.

Środki ostrożności

Jeśli preparat jest stosowany w okolicach twarzy, nie powinien być stosowany bezpośrednio. Lek należy rozpylić na dłoń i rozprowadzić w miejscu urazu na twarzy. Nie stosować na oczy. Nie stosować bezpośrednio do jamy ustnej i jamy nosowej. Preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem dorosłych. Podczas stosowania preparatu u pacjentów chorych na astmę i schorzenia oskrzeli i płuc, należy uważać, aby pacjent nie wdychał nośnika, co może wywołać podrażnienie błony śluzowej lub wywołać atak astmy.

Ciąża i laktacja

Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji.

Działania niepożądane

Nietolerancja w postaci alergii kontaktowej może wystąpić w pojedynczych przypadkach.

Interakcje

Nie są znane, jeśli preparat jest stosowany zgodnie ze wskazaniami. Jeśli preparat jest stosowany w okolicach narządów płciowych lub odbytu i w tym samym czasie są używane prezerwatywy, wytrzymałość prezerwatyw może zostać obniżona z powodu zawartości parafiny w preparacie. Skuteczność stosowania prezerwatyw może zostać zmniejszona.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Stosować na uszkodzoną powierzchnię raz lub kilka razy dziennie. Sposób podawania. Pojemnik należy trzymać pionowo z głowicą na górze. W celu otrzymania dobrej jakości pianki należy wstrząsnąć pojemnik mocno przed każdym użyciem, szczególnie jeśli preparat nie był ostatnio używany. Jeśli preparat jest stosowany pierwszy raz tylko nośnik może wydostawać się z pojemnika, przed pojawieniem się pianki.

Reklama

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn w ruchu.

Pharmindex