Źródło

Pantherin

Reklama

Działanie

Nawilżająco-łagodzący preparat zawierający w swoim składzie D-panthenol, glicerynę, karboksymetylocelulozę oraz Pseudoalteromonas exopolysaccharides. Substancje czynne zawarte w żelu, tworzą ochronną barierę na błonie śluzowej nosa przez co, zapobiegają jej wysychaniu oraz utrzymują jej prawidłowe nawilżenie. Preparat zabezpiecza błonę śluzową nosa przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki zawartości D-panthenolu, naturalnego składnika błon śluzowych, preparat łagodzi podrażnienia oraz przyczynia się do regeneracji błony śluzowej nosa.

Wskazania

Nawilżanie i łagodzenie podrażnień błony śluzowej nosa. Regeneracja błony śluzowej nosa po zabiegach chirurgicznych. Przewlekły zanikowy nieżyt błon śluzowych nosa. Ochrona błony śluzowej nosa przed niekorzystnymi czynnikami środowiska (zapylenie i zanieczyszczenie powietrza).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Po operacjach i zabiegach chirurgicznych, przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami. Nie połykać.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany u kobiet w ciąży.

Dawkowanie

Preparat może być stosowany bez ograniczeń ilościowych, u dorosłych i dzieci, zgodnie z własnymi potrzebami. U większości osób uzyskuje się jednak wyraźną poprawę po zastosowaniu niewielkiej ilości żelu, po 1 dawce do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie. Preparat może być stosowany przez dłuższy okres czasu, jednak w przypadku braku poprawy po ok. 14 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.

Reklama

Uwagi

Preparat nie wpływa negatywnie na prowadzenie pojazdów, obsługę maszyn i urządzeń mechanicznych.

Pharmindex