ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Paski do łączenia brzegów skóry OMNISTRIP

Spis treści

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry OMNISTRIP - działanie

Jałowe paski zastępujące nici chirurgiczne, wykonane z włókniny poliamidowej w naturalnym kolorze skóry, pokryte hipoalergicznym, poliakrylowym materiałem samoprzylepnym. Charakteryzują się wysoką przepuszczalnością gazów przez warstwę nośną. Zaokrąglone rogi pasków zapobiegają zwijaniu się nośnej włókniny, dzięki czemu jest zapewniony długi okres ich użytkowania. Paski nie muszą być usuwane przed badaniami rentgenowskimi, gdyż nie absorbują promieni Roentgena.

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry OMNISTRIP - wskazania

Nieinwazyjne zamykanie małych ran i nacięć chirurgicznych (gojących się pierwotnie). Zmniejszanie napięcia brzegów rany w połączeniu z nićmi i klamrami oraz stabilizacja świeżych blizn.

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry OMNISTRIP - przeciwwskazania

Pasków nie należy stosować do zamykania wtórnie gojących się ran.

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry OMNISTRIP - dawkowanie

Ranę należy dokładnie oczyścić i osuszyć (zwłaszcza brzegi rany). Nie należy stosować środków poprawiających przyczepność pasków. Po zdjęciu papieru zabezpieczającego, ułożyć jeden z końców paska prostopadle do brzegu rany, docisnąć. Ściągnąć brzegi rany i dobrze docisnąć wolną część paska. Pierwszy pasek nakładać zawsze na środek rany. Rany cięte zamykać równolegle kolejnymi paskami, z odstępami około 3 mm, aby wydzielina z rany mogła swobodnie odpłynąć. W przypadku okolic stawów oraz miejsc na ciele narażonych na mocne obciążenia należy naklejać paski krzyżowo jeden na drugi. Podczas ściągania pasków należy obydwa końce ściągać w kierunku okolicy rany, a następnie delikatnie unieść.

Reklama

Paski do łączenia brzegów skóry OMNISTRIP - uwagi


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!