Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

Pertlenon

Spis treści

Reklama

Pertlenon - skład

1 tabl. do sporządzania roztworu zawiera 1 g wodoronadtlenku mocznika.

Reklama

Pertlenon - działanie

Preparat przeznaczony do sporządzania 3% roztworu nadtlenku wodoru (woda utleniona) i 0,3% roztworu nadtlenku wodoru. W środowisku wodnym nadtlenek wodoru w zetknięciu z katalazą tkanek rozpada się szybko z wydzieleniem tlenu, który działa bakteriobójczo. Wydzielający się tlen tworzy pianę i oczyszcza zropiałe rany.

Reklama

Pertlenon - wskazania

3% roztwór nadtlenku wodoru: odkażanie i przemywanie zanieczyszczonych, a zwłaszcza ropiejących ran; przy usuwaniu przyschniętych opatrunków. 0,3% roztwór nadtlenku wodoru: płukanie jamy ustnej, gardła, dziąseł w stanach zapalnych i zakażeniach jamy ustnej.

Reklama

Pertlenon - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na świeże, krwawiące i rozległe rany oraz w bardzo ostrych, wrzodziejących zapaleniach dziąseł (ryzyko uszkodzenia błony śluzowej).

Reklama

Pertlenon - ciąża

Brak badań odnośnie stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji.

Reklama

Pertlenon - efekty uboczne

W czasie przemywania ran może wystąpić podrażnienie, przemijające pieczenie w miejscu stosowania. Częste płukanie jamy ustnej może spowodować podrażnienia błony śluzowej i przerost brodawek nitkowatych języka.

Reklama

Pertlenon - dawkowanie

3% roztwór nadtlenku wodoru jest przeznaczony tylko do stosowania na skórę; przygotowanie: rozpuścić 10 tabl. w 1/2 szklanki przegotowanej wody. 0,3 % roztwór nadtlenku wodoru jest przeznaczony do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej, gardła i dziąseł; przygotowanie: rozpuścić 1 tabl. w 1/2 szklanki przegotowanej wody.

Pertlenon - uwagi

Nie połykać roztworu w czasie płukania jamy ustnej, gardła i dziąseł 0,3% roztworem nadtlenku wodoru. Unikać kontaktu z oczami.


Podobne leki
Kalium hypermanganicum Galena
Kodan Tinktur Forte barwiony
Kodan Tinktur Forte bezbarwny
Skinsept Color

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!