Plantifort

Spis treści

Plantifort - Skład

100 g syropu zawiera 10 g wyciągu z liścia babki lancetowatej, 2,5 g wyciągu z jeżówki. Preparat zawiera sacharozę i etanol.

Plantifort - Działanie

Preparat roślinny, przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Plantifort - Wskazania

Pomocniczo w przeziębieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Plantifort - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, a szczególnie na rośliny z rodziny babkowatych (<i>Plantaginaceae</i>) i astrowatych (<i>Asteraceae</i>) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Plantifort - Ostrzeżenia

Ze względu na zawartość sacharozy, preparatu nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy niedoborem sacharazy-izomaltazy. Preparat zawiera 8% (m/m) etanolu - w 5 ml syropu znajduje się 0,51 g etanolu; w 15 ml syropu znajduje się 1,53 g etanolu. 5 ml syropu zawiera etanol w ilości odpowiadającej około 5,4 ml wina o zawartości 12% (V/V) alkoholu lub około 13 ml piwa o zawartości 5% (V/V) alkoholu. 15 ml syropu zawiera etanol w ilości odpowiadającej około 16,2 ml wina o zawartości 12% (V/V) alkoholu lub około 39 ml piwa o zawartości 5% (V/V) alkoholu. Ze względu na zawartość etanolu, preparat może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową, chorobą wątroby lub z padaczką oraz dla kobiet w ciaży i karmiących piersią.

Plantifort - Ciąża

Preparatu nie zaleca się stosować w ciąży i podczas karmienia piersią (brak badań i zawartość etanolu).

Plantifort - Efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. U osób z atopią mogą wystąpić nasilone reakcje alergiczne.

Plantifort - Interakcje

Możliwe interakcje z preparatami o działaniu immunosupresyjnym: cyklosporyną i metotreksatem.

Plantifort - Dawkowanie

Doustnie. <u>Dorośli:</u> 15 ml 3-5 razy na dobę. <u>Dzieci w wieku powyżej 6 lat:</u> 5 ml 3 razy na dobę. Terapia powinna trwać nie dłużej niż 7 dni. Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

Plantifort - Uwagi

Z uwagi na zawartość etanolu preparat może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex
<-- popup -->