Poresorb - TCP

Reklama

Działanie

Materiał kościozastępczy pochodzenia syntetycznego. β-fosforantrójwapniowy Ca3(PO4)2. Łatwo przyswajalny przez organizm, nie powoduje infekcji, oraz reakcji alergicznej. Granulki o kształcie wielościanów ułatwiają ich wiązanie, oraz zwiększają stabilność materiału. Całkowicie resorbowalny. Dzięki różnej frakcji ziarna istnieje możliwości stosowania w różnych przypadkach. Kapilarna budowa granulek pozwala na zwiększoną osteokonduktywność.

Wskazania

Wypełnienie ubytków kostnych przy zabiegach implantacji oraz w trakcie leczenia periodontolgicznego. Wypełnienie ubytków powstałych po resekcja wierzchołka korzenia oraz cystektomiach. Wypełnienia zębodołów poekstrakcyjnych w celu zachowania kształtu wyrostka zębodołowego. Odbudowa wyrostka zębodołowego, m.in. przy zabiegach podniesienia dna zatoki szczękowej. Jako materiał wypełniający przy zastosowaniu membran w sterowanej regeneracji tkanek.

Reklama

Uwagi

Mat. sterylny - opakowanie przeznaczone jest do jednorazowego użytku i nie nadaje się do ponownej sterylizacji. Granulat aplikuje się po zmieszaniu z krwią pacjenta lub z neutralnym płynem elektrolitycznym.

Pharmindex