Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

PoxClin CoolMousse

Działanie

Wyrób medyczny zawiera uzyskiwany z aloesu zwyczajnego, opatentowany kompleks 2QR hamujący rozwój bakterii. Kompleks 2QR blokuje receptory bakterii tworząc fizyczną barierę między nimi i skórą. Utworzona przez kompleks 2QR bariera, zapobiega kolonizacji bakterii na skórze i rozwojowi zakażenia. Zmniejszając ryzyko infekcji bakteryjnej, preparat wspomaga naturalny proces gojenia skóry i pomaga zapobiegać powstawaniu blizn. Powstawanie blizn może być skutkiem drapania w reakcji na świąd wywołany zakażeniem. Dodatkowo pianka przynosi natychmiastowy efekt chłodzenia skóry. Parowanie pianki ze skóry powoduje działanie chłodzące, przyspieszane przez Laureth-9, znajdujący się w składzie preparatu. Ochłodzenie skóry łagodzi świąd i podrażnienie, zmniejszając tym samym odruch drapania i zapobiega ewentualnemu dalszemu uszkodzeniu skóry. Preparat nie zawiera żadnych drażniących ani toksycznych substancji chemicznych i jest bezpieczny dla skóry dzieci.

Wskazania

W celu szybkiego złagodzenia podrażnienia, świądu i nadwrażliwości skóry towarzyszących ospie wietrznej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku zaobserwowania ciężkich powikłań, takich jak zakażenia skóry, zapalenie płuc i gorączka należy skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu pianki z oczami. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli u dziecka wystąpi gorączka, wysypka rozprzestrzeni się na oczy, skóra wokół plamek stanie się obrzęknięta, bolesna lub intensywnie czerwona. Nie należy podawać kwasu acetylosalicylowego dzieciom chorującym na ospę wietrzną.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę: stosować co najmniej 3 razy dziennie lub każdorazowo, gdy istnieje potrzeba złagodzenia dolegliwości (np. przy każdej zmianie ubrania), delikatnie rozprowadzić piankę na skórze. Aby zwiększyć efekt chłodzący preparat można przechowywać w lodówce. Pianki nie należy stosować dłużej niż przez 30 kolejnych dni, co zazwyczaj obejmuje cały okres leczenia.

Uwagi

Pharmindex