Znajdź lek

Źródło

Prenalen Katar

Działanie

Izotoniczny roztwór soli morskiej z dodatkiem kwasu hialuronowego, D-pantenolu i olejków eterycznych. Oczyszcza i pielęgnuje błonę śluzową nosa, zapewnia jej odpowiednie nawilżenie. Efekt nawilżenia utrzymuje się dłużej dzięki zawartości kwasu hialuronowego, który posiada zdolność wiązania wody w komórkach nabłonka. D-pantenol łagodzi podrażnienia związane ze stanem zapalnym i obrzękiem w przewodach nosowych, ponadto regeneruje błonę śluzową i utrzymuje jej prawidłowy stan fizjologiczny. Olejki eteryczne ułatwiają oddychanie i dają uczucie świeżości. Preparat można stosować u dzieci od 3. rż., a także u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Wskazania

Syndrom suchego nosa (preparat nawilża i oczyszcza nos). Nieżyt nosa związany z infekcją górnych dróg oddechowych lub alergią (preparat rozrzedza wydzielinę i ułatwia jej usuwanie, łagodzi podrażnioną błonę śluzową nosa, udrożnia nos, ułatwia oddychanie).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować z łącznie z innymi preparatami podawanymi donosowo. Zachować ostrożność w przypadku stosowania po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa.

Ciąża i laktacja

Można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dzieci od 3. rż: 1-3 aplikacje do każdego otworu nosowego, w miarę potrzeby, kilka razy dziennie. Dorośli, kobiety w ciąży, matki karmiące: 1-3 aplikacje do każdego otworu nosowego, w miarę potrzeby, do 5 razy dziennie.

Uwagi

Pharmindex