Pridinol Alvogen

Spis treści

Pridinol Alvogen - Skład

1 tabl. zawiera 5 mg chlorowodorku pridinolu.

Pridinol Alvogen - Działanie

Parasympatykolityk, a także spazmolityk o działaniu ośrodkowym i obwodowym. Chlorowodorek posiada silniej od metanosulfonianu zaznaczone działanie ośrodkowe. Ma bezpośredni wpływ na mięśnie gładkie. Znalazł zastosowanie w usuwaniu nadmiernego napięcia i drżeń mięśni szkieletowych, ułatwia wykonywanie ruchów dowolnych w schorzeniach układu pozapiramidowego. Nie kumuluje się w organizmie.

Reklama

Pridinol Alvogen - Wskazania

Choroba Parkinsona. Wspomagająco we wszystkich postaciach parkinsonizmu. Zespoły spastyczne (wzmożone napięcie mięśniowe) pochodzenia ośrodkowego i obwodowego. Wspomagająco w leczeniu i zapobieganiu nocnym skurczom mięśni. Leczenie objawowe ślinotoku w przebiegu różnych schorzeń (m.in. SLA - postępujące porażenie opuszkowe).

Pridinol Alvogen - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Jaskra, przerost gruczołu krokowego, zaburzenia w oddawaniu moczu, niedrożność porażenna i mechaniczna jelit, megacolon, ostra niewydolność wieńcowa, niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca, późne dyskinezy w przebiegu parkinsonizmu, <i>miasthenia gravis</i>.

Pridinol Alvogen - Ostrzeżenia

Ostrożnie stosować w przypadku współistniejącej padaczki oraz stabilnej choroby wieńcowej. Ostrożnie stosować u osób starszych. Ze względu na zawartość laktozy, pacjenci z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, nie powinni przyjmować tego preparatu.

Pridinol Alvogen - Ciąża

Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania leku kobietom w ciąży oraz w okresie laktacji.

Pridinol Alvogen - Efekty uboczne

Często: suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Niezbyt często: ropne zapalenia ślinianek w wyniku zahamowania wydzielania śliny. Rzadko: bóle i zawroty głowy, wysypka.

Pridinol Alvogen - Interakcje

Amantadyna, chinidyna, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki nasilają działanie cholinolityczne. Antagonistyczne działanie z metoklopramidem. W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.

Pridinol Alvogen - Dawkowanie

Doustnie: początkowo 5 mg 3 razy dziennie w czasie posiłków. W uzasadnionych przypadkach dawka może być zwiększona do 10 mg do 3 razy na dobę. Dawka podtrzymująca to 5-10 mg dziennie. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku w tej grupie wiekowej.

Pridinol Alvogen - Uwagi

Lek znacznie upośledza zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługiwania maszyn będących w ruchu, oraz wykonywania czynności wymagających pełnej koncentracji i dobrej sprawności ruchowej.

Pharmindex
<-- popup -->