Dla Ciebie, na zdrowie!

Pridinol Alvogen

Spis treści

Pridinol Alvogen - skład

1 tabl. zawiera 5 mg chlorowodorku pridinolu. Lek zawiera laktozę.

Pridinol Alvogen - działanie

Parasympatykolityk, a także spazmolityk o działaniu ośrodkowym i obwodowym. Usuwa nadmierne napięcie i drżenie mięśni szkieletowych, hamuje występowanie ruchów mimowolnych, obdarzony jest również działaniem zwiotczajacym mięśnie. Lek wpływa depresyjnie na układ pozapiramidowy, hamuje ruchy mimowolne. Wpływa także na mięśniówkę gładką. Łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydalany jest z organizmu głównie z moczem. Nie kumulacji się w organiźmie.

Pridinol Alvogen - wskazania

Choroba Parkinsona. Wspomagająco we wszystkich postaciach parkinsonizmu. Zespoły spastyczne (wzmożone napięcie mięśniowe) pochodzenia ośrodkowego i obwodowego. Wspomagająco w leczeniu i zapobieganiu nocnym skurczom mięśni. Leczenie objawowe ślinotoku w przebiegu różnych schorzeń (m.in. SLA - postępujące porażenie opuszkowe).

Pridinol Alvogen - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Jaskra, przerost gruczołu krokowego, trudności lub zaburzenia w oddawaniu moczu, niedrożność porażenna i mechaniczna jelit, megacolon, ostra niewydolność wieńcowa, niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca, późne dyskinezy w przebiegu parkinsonizmu, miasthenia gravis.

Pridinol Alvogen - ostrzeżenia

W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Ostrożnie stosować w przypadku współistniejącej padaczki oraz stabilnej choroby wieńcowej. Ostrożnie stosować u osób starszych. Lek zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Pridinol Alvogen - ciąża

Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania leku kobietom w ciąży oraz w okresie laktacji.

Pridinol Alvogen - efekty uboczne

Często: suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Niezbyt często: ropne zapalenia ślinianek w wyniku zahamowania wydzielania śliny. Rzadko: bóle i zawroty głowy, wysypka. Lek stosowany w dawkach terapeutycznych może powodować objawy podobne jak przy przedawkowaniu (rozszerzenie źrenic, zaburzenia akomodacji i nieostre widzenie, wzrost ciśnienia śródgałkowego, suchość błon śluzowych, niedrożność porażenna jelit, zatrzymanie moczu, przyśpieszenie czynności serca, obniżenie ciśnienia tętniczego, upośledzenie sprawności intelektualnej, pobudzenie, psychozy i omamy). Zwykle mają one łagodniejszy przebieg i wymagają korekty dawkowania leku.

Pridinol Alvogen - interakcje

Należy unikać kojarzenia dwóch leków cholinolitycznych w leczeniu parkinsonizmu ze względu na możliwość nasilenia działań niepożądanych obu leków. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwhistaminowe, atropina i leki o zbliżonym działaniu, dyzopiramid, neuroleptyki z grupy fenotiazyny, amantadyna i chinidyna nasilają działanie cholinolityczne prydynolu. Metoklopramid zmniejsza działanie leku na motorykę przewodu pokarmowego.

Pridinol Alvogen - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: początkowo 5 mg 3 razy dziennie w czasie posiłków. W uzasadnionych przypadkach dawka może być zwiększona do 10 mg do 3 razy na dobę. Dawka podtrzymująca to 5-10 mg dziennie. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku w tej grupie wiekowej.

Pridinol Alvogen - uwagi

Lek wywiera znaczny wpływna zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Lek może znacznie zaburzyć zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn ponieważ może powodować zawroty głowy i objawy podobne jak przy przedawkowaniu takie jak: rozszerzenie źrenic, zaburzenia akomodacji, zaburzenia widzenia, zaburzenia poznawcze, pobudzenie, psychozę i omamy. W czasie stosowania preparatu nie należy kierować pojazdami, obsługiwać maszyn w ruchu ani wykonywać czynności wymagających pełnej koncentracji i sprawności ruchowej.

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Dziecko w czasie badania słuchu u audiologa
Badanie słuchu u dzieci i noworodków - na czym polega?
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie
Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!