Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Proktis-M plus

Działanie

Zawarty w maści kwas hialuronowy stymuluje proces gojenia i regeneracji tkanek. Fitosomy escyno-β-sitosterolowe uszczelniają ściany naczyń włosowatych, kwas glicyryzynowy hamuje proces zapalny, a polidokanol działa znieczulająco, uśmierza ból i świąd.

Wskazania

Jako środek wspomagający regenerację błony śluzowej kanału odbytu i odbytnicy: po zabiegach i operacjach chirurgicznych, w chorobie hemoroidalnej przy wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidach, w stanach zapalnych odbytu i odbytnicy, w zapaleniach krypt, pęknięciach i szczelinach odbytu, przetokach okołoodbytniczych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone - zaleca się konsultację z lekarzem.

Działania niepożądane

Długotrwałe stosowanie wszystkich preparatów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcję nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem celem zalecenia odpowiedniego leczenia.

Dawkowanie

Nałożyć miejscowo cienką warstwę maści. Do stosowania doodbytniczego służy odpowiedni aplikator dołączony do opakowania. Stosować 2 razy dziennie, rano i wieczorem, jeżeli to możliwe najlepiej po wypróżnieniu.

Uwagi

Pharmindex