Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Promensil Menopauza

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy. Zawiera roślinne estrogeny (izoflawonoidy) z czerwonej koniczyny, które łagodzą objawy menopauzy i korzystnie wpływają na zdrowie kobiety. Preparat zmniejsza częstość i uciążliwość uderzeń gorąca, ogranicza nadmierne pocenie się oraz częstość nocnych potów, zmniejsza nerwowość i pomaga zachować spokój, korzystnie wpływa na nabłonek pochwy oraz poprawia jakość życia seksualnego. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej struktury kości, właściwego poziomu cholesterolu oraz korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w celu redukcji uderzeń gorąca, nadmiernego pocenia się, zwiększonej nerwowości, niepokoju i innych uciążliwych objawów towarzyszących menopauzie. Preparat zalecany jako kontynuacja terapii dla kobiet w okresie menopauzy o łagodnym i umiarkowanym przebiegu oraz w okresie postmenopauzy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

Doustnie: 1–2 tabletki dziennie (w zależności od nasilenia objawów menopauzy /postmenopauzy). Tabletki należy połknąć i popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Pierwsze efekty pojawiają się po 3–6 tygodniach stosowania. Rekomendowane długotrwałe stosowanie.

Uwagi

Pharmindex