Znajdź lek

Źródło

PrOVag żel

Działanie

Hipoalergiczny żel do smarowania okolic intymnych dla kobiet i dzieci >1 rż. Preparat działa przeciwgrzybiczo ograniczając wzrost Candida albicans, Candida glabrata, a także przeciwbakteryjnie wobec drobnoustrojów najczęściej wywołujących stany zapalne pochwy, takich jak: Gardnerelia vaginalis, Escherichia coli, Prevotella bivia, Streptococcus agalactiae. Wspomaga leczenie i łagodzi skutki zakażeń. Ponadto zmniejsza uczucie pieczenia i dyskomfortu, łagodzi podrażnienia i inne dolegliwości związane ze stanem zapalnym okolic intymnych, pielęgnuje i nawilża. Nie zawiera konserwantów.

Wskazania

Zapobieganie i leczenie wspomagające zakażeń bakteryjnych i grzybiczych okolic intymnych. Łagodzenie objawów zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego takich jak pieczenie, świąd, dyskomfort. Profilaktycznie w stanach zwiększonego ryzyka wystąpienia stanów zapalnych w okolicach intymnych, a zwłaszcza: w trakcie i po kuracji antybiotykowej (doustnej lub dopochwowej); w sytuacjach utrudnionej higieny, np. podczas podróży; przy częstym korzystaniu z basenu, jacuzzi, sauny; po depilacji okolic intymnych; w okresie klimakterium, po połogu, w cukrzycy. Codzienna higiena okolic intymnych. Zalecany szczególnie kobietom i dzieciom ze skłonnościami do suchości zewnętrznych narządów płciowych, zaburzeń naturalnej mikroflory oraz nawracających stanów zapalnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Środki ostrożności

Jeśli po zastosowaniu żelu pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy tj. nasilenie świądu, nasilenie pieczenia, wysypka itp. należy zaprzestać stosowania preparatu.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak odpowiednich badań, w okresie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci: na umyte i osuszone okolice intymne nakładać cienką warstwę żelu raz na dobę, na noc. W razie potrzeby żel można stosować 2-3 razy na dobę. Nie połykać.

Uwagi

Żel nie brudzi bielizny.

Pharmindex