Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗
Rekordowa liczba zwolnień L4 od psychiatry. Polacy nie wytrzymują presji. Sprawdź❗

PrOVag żel

Spis treści

Reklama

PrOVag żel - skład

Żel zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus ferment) - głównie kwas mlekowy i inne kwasy organiczne.

Reklama

PrOVag żel - działanie

Hipoalergiczny żel do smarowania okolic intymnych dla kobiet i dzieci >1 rż. Preparat działa przeciwgrzybiczo ograniczając wzrost Candida albicans, Candida glabrata, a także przeciwbakteryjnie wobec drobnoustrojów najczęściej wywołujących stany zapalne pochwy, takich jak: Gardnerelia vaginalis, Escherichia coli, Prevotella bivia, Streptococcus agalactiae. Wspomaga leczenie i łagodzi skutki zakażeń. Ponadto zmniejsza uczucie pieczenia i dyskomfortu, łagodzi podrażnienia i inne dolegliwości związane ze stanem zapalnym okolic intymnych, pielęgnuje i nawilża. Nie zawiera konserwantów.

Reklama

PrOVag żel - wskazania

Zapobieganie i leczenie wspomagające zakażeń bakteryjnych i grzybiczych okolic intymnych. Łagodzenie objawów zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego takich jak pieczenie, świąd, dyskomfort. Profilaktycznie w stanach zwiększonego ryzyka wystąpienia stanów zapalnych w okolicach intymnych, a zwłaszcza: w trakcie i po kuracji antybiotykowej (doustnej lub dopochwowej); w sytuacjach utrudnionej higieny, np. podczas podróży; przy częstym korzystaniu z basenu, jacuzzi, sauny; po depilacji okolic intymnych; w okresie klimakterium, po połogu, w cukrzycy. Codzienna higiena okolic intymnych. Zalecany szczególnie kobietom i dzieciom ze skłonnościami do suchości zewnętrznych narządów płciowych, zaburzeń naturalnej mikroflory oraz nawracających stanów zapalnych.

Reklama

PrOVag żel - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Reklama

PrOVag żel - ostrzeżenia

Jeśli po zastosowaniu żelu pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy tj. nasilenie świądu, nasilenie pieczenia, wysypka itp. należy zaprzestać stosowania preparatu.

Reklama

PrOVag żel - ciąża

Ze względu na brak odpowiednich badań, w okresie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.

Reklama

PrOVag żel - dawkowanie

Dorośli i dzieci: na umyte i osuszone okolice intymne nakładać cienką warstwę żelu raz na dobę, na noc. W razie potrzeby żel można stosować 2-3 razy na dobę. Nie połykać.

PrOVag żel - uwagi

Żel nie brudzi bielizny.


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!