Pudroderm

Spis treści

Pudroderm - skład

1 g zawiesiny zawiera: 9,8 mg benzokainy, 9,8 mg lewomentolu, 245 mg tlenku cynku.

Pudroderm - Działanie

Preparat o działaniu miejscowo znieczulającym, przeciwświądowym, osłaniającym i ściągającym. Benzokaina działa miejscowo znieczulająco. Tlenek cynku jest substancją o silnym działaniu ściągającym, osłaniającym i słabym działaniu przeciwbakteryjnym. Lewomentol działa miejscowo chłodząco i przeciwświądowo.

Reklama

Pudroderm - wskazania

Pomocniczo w ospie wietrznej, półpaścu, w stanach zapalnych skóry przebiegających z wysypką, świądem, obrzękiem, w świądzie neurogennym. Po ukąszeniach owadów (np. przez komary osy, meszki). Pod kontrolą lekarza po naświetlaniach radiologicznych.

Pudroderm - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na benzokainę, lewomentol, tlenek cynku lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie stosować na rany, na duże powierzchnie skóry, na skórę uszkodzoną, np. pozbawioną naskórka. Nie stosować długotrwale oraz pod opatrunki okluzyjne.

Pudroderm - ostrzeżenia

Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat, gdyż miejscowe stosowanie benzokainy może prowadzić do methemoglobinemii i wystąpienia reakcji nadwrażliwości. Ostrożnie stosować u dzieci powyżej 2 lat.

Pudroderm - ciąża

Brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Pudroderm - efekty uboczne

Po zastosowaniu preparatu mogą wystąpić objawy miejscowego podrażnienia skóry. Jeżeli objawy podrażnienia nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach, należy zaprzestać stosowania preparatu.

Pudroderm - interakcje

Benzokaina zaburza działanie sulfonamidów. Miejscowo znieczulające działanie benzokainy ulega osłabieniu w obecności nadtlenku benzoilu, który często jest składnikiem stosowanych miejscowo leków przeciwtrądzikowych. Z tego powodu przed aplikacją preparatu u pacjentów stosujących leki zawierające nadtlenek benzoilu, należy dokładnie oczyścić skórę z ich pozostałości.

Pudroderm - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Na zmienione chorobowo miejsca na skórze nakładać niezbyt cienką warstwę zawiesiny 2-3 razy na dobę, lub w razie konieczności częściej. Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku do 2 lat. Sposób podania. Preparatu nie należy wcierać w skórę ani przykrywać opatrunkiem. Wstrząsnąć przed każdym użyciem.

Pudroderm - uwagi

Pharmindex
<-- popup -->