ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Pyralgina Termo Hot

Spis treści

Reklama

Pyralgina Termo Hot - skład

Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.

Reklama

Pyralgina Termo Hot - działanie

Plaster rozgrzewający. W wewnętrznej warstwie plastra po aktywacji (otwarciu opakowania) zachodzi reakcja egzotermiczna (wydzielająca ciepło) na skutek powolnego utleniania sproszkowanego żelaza. Plaster nie wydziela na zewnątrz żadnych substancji, tylko ciepło. Działanie plastra utrzymuje się do 14 h, przy czym optymalny efekt rozgrzewający jest odczuwalny do 12 h. Plaster nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Można na niego swobodnie założyć ubranie i normalnie funkcjonować.

Reklama

Pyralgina Termo Hot - wskazania

Plaster rozgrzewający rozluźnia głębokie partie mięśni i przynosi ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.

Reklama

Pyralgina Termo Hot - przeciwwskazania

Nie stosować plastra: u dzieci poniżej 12 rż., podczas snu, podczas kąpieli, na skórę podrażnioną lub uszkodzoną, w miejscach po zastrzykach, w miejscach, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa, w okolicach dołów pachowych i pachwin, u osób, które nie mogą same go usunąć (np. starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych), o ile stosowanie plastra nie odbywa się pod kontrolą odpowiedzialnej osoby dorosłej, u osób obłożnie chorych oraz u osób u których występuje skłonność do owrzodzeń skóry, u osób, które nie są w stanie odczuwać ciepła: np. mają zniesione czucie na pewnych powierzchniach ciała, bezpośrednio po urazie - ciepło może nasilić opuchliznę lub spowodować narastanie krwiaka, jednocześnie w miejscach, gdzie zastosowano miejscowe formy leków (maści, kremy, żele), preparaty rozgrzewające np. zawierające kapsaicynę, olejek kamforowy oraz równocześnie z innymi źródłami ciepła typu poduszki grzejne, sollux i innymi urządzeniami emitującymi promieniowanie podczerwone.

Reklama

Pyralgina Termo Hot - ostrzeżenia

Nieprawidłowe stosowanie plastra może doprowadzić do uszkodzenia skóry. Przed użyciem plastra należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: zaburzeń krążenia (zwłaszcza osoby przyjmujące leki rozszerzające naczynia obwodowe), cukrzycy, zapalenia stawów, chorób skóry, ciąży. W przypadku kontaktu sproszkowanego żelaza ze skórą lub oczami należy natychmiast przemyć je wodą, a następnie niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Plaster rozgrzewający należy natychmiast usunąć, jeżeli w miejscu jego zastosowania odczuwane jest zbyt silne ciepło, ból, pieczenie lub też doszło do podrażnienia skóry (opuchnięcie, wypryski, pęcherze czy zaczerwienienie). Należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem w przypadku, gdy wymienione objawy samoistnie nie ustąpią w krótkim czasie.

Reklama

Pyralgina Termo Hot - dawkowanie

Plaster wyłącznie do stosowania zewnętrznego, do jednorazowego użycia. Bezpośrednio po wyjęciu plastra z opakowania i zdjęciu taśmy zabezpieczającej powierzchnię klejącą plastra przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do ciała lub na suchą i czystą skórę (stosowanie na bawełnianą bieliznę szczególnie zalecane u osób o szczególnie wrażliwej skórze, starszych oraz w sytuacji, kiedy odczuwana temperatura jest za wysoka). Plaster rozgrzeje się stopniowo do przyjemnej, przynoszącej ulgę temperatury ok. 50st.C (temperatura maksymalna ok. 55st.C). Długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego. Nie należy jednak stosować plastra w tym samym miejscu przez zbyt długi czas. W razie potrzeby, kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 h. Plaster mocno trzyma się w miejscu i po użyciu jest łatwy do usunięcia. Plaster można stosować sam lub w połączeniu z doustnymi lekami przeciwbólowymi. Wówczas, z uwagi na zmniejszone odczuwanie bólu, należy stosować plaster wyłącznie na bawełnianą bieliznę. W razie wystąpienia intensywnych potów należy plaster usunąć. W czasie używania plastra nie należy wywierać na niego dużego nacisku np. paskiem, ściągaczem gumowym, a także leżeć na plastrze rozgrzewającym (nawet w łóżku). Należy umożliwić przepływ powietrza nad plastrem. Unikać bezpośredniej ekspozycji plastra na słońce.

Reklama

Pyralgina Termo Hot - uwagi


Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!