Rebilda DC/LC

Reklama

Działanie

Rebilda DC jest chemo- i światłoutwardzalnym płynnym materiałem służącym do odbudowy filarów zębowych. Dostępny w odcieniach: niebieskim, zębinowym, białym. Dla zapewnienia wysokiej adhezji zaleca się stosować światłoutwardzalny system wiążący do zębiny i szkliwa Solobond Plus.
Rebilda LC to światłoutwardzalny materiał do obudowy filarów zębowych. Dostępny w odcieniach: niebieskim i zębinowym. Wysoką adhezję zapewnia światłoutwardzalny, jednoskładnikowy system wiążący do zębiny i szkliwa Solobond M.
Materiały widoczne są na zdjęciach rentgenowskich. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Odcień niebieski mat. zapewnia dobry kontrast między mat. do odbudowy a substancją zęba, szczeg. w zębach trzonowych i przedtrzonowych. Odcień zębinowy - dla wysokich wymagań estetycznych np. do późniejszej odbudowy pełnoceramicznej. Odcień biały - udana kombinacja obu poprzednich opcji: zapewnia kontrast przy zachowaniu estetyki.

Wskazania

Obudowa filarów żywych i martwych zębów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału (BIS-GMA, aminy, nadtlenek benzoilu, BHT).

Reklama

Uwagi

Preparaty zawierające eugenol lub olejek z goździków mogą prowadzić do zaburzeń w procesie wiązania materiałów. W przypadku pobierania wycisków oraz zakładania prowizorycznych koron należy odizolować filary, aby nie doszło do połączenia materiałów. Unikać kontaktu z błoną śluzową. W razie kontaktu mat. z oczami, natychmiast przepłukać wodą i udać się do okulisty.
Kartusze, strzykawki i butelki z materiałami zamykać zaraz po użyciu. Przechowywać w temp.: 4-23st.C. Chronić przed wpływem światła słonecznego i lampy zabiegowej. Nie używać po upływie daty ważnosci. Nie sterylizować końcówek mieszających w sterylizatorze ultradźwiękowym.

Pharmindex