Najzdrowsze miejsce w internecie

Refluxin-M

Spis treści

Refluxin-M - skład

Alginian magnezu, simetikon, gumę ksantanową, suchy ekstrakt z aloesu, suchy ekstrakt z wąkroty, suchy ekstrakt ze ślazu, aromat bananowy 4-hydroksybenzoesan metylu i 4-hydroksybenzoesan propylu, woda.

Refluxin-M - działanie

Żel do użytku wewnętrznego o zasadowym pH i mechanicznym działaniu antyrefluksowym. Zawarty w preparacie alginian w wyniku kontaktu z sokiem żołądkowym tworzy żel, który unosi się na powierzchni treści żołądkowej, wypełnia jamę żołądka i zapobiega cofaniu się kwaśnej treści do przełyku. Ma również działanie ochronne na błonę śluzową żołądka. Wyciągi naturalnego pochodzenia z wąkroty, aloesu i ślazu mają działanie naprawcze, ochronne i zmiękczające w odniesieniu do błony śluzowej przełyku oraz samego żołądka.

Refluxin-M - wskazania

Leczenie refluksu żołądkowego w celu zmniejszenia związanych z nim objawów, w tym: zapaleń przełyku spowodowanych refluksem, cofania się kwasu żołądkowego, zgagi, pieczenia przełyku w przebiegu ciąży, słabego trawienia związanego z zarzucaniem treści żołądkowej, kaszlu i zapaleń jamy nosowo-gardłowej. Preparat może być stosowany w trakcie przedłużającego się leczenia z wykorzystaniem niesterydowych leków przeciwzapalnych jako podstawowa profilaktyka gastropatii spowodowanej przez NLPZ.

Refluxin-M - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Refluxin-M - ostrzeżenia

Unikać kontaktu z oczami.

Refluxin-M - ciąża

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. W takich przypadkach zaleca się konsultację z lekarzem.

Refluxin-M - efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje alergiczne, również opóźnione związane z zawartością 4-hydroksybenzoesanu metylu i 4-hydroksybenzoesanu propylu.

Refluxin-M - interakcje

Składniki żelu mogą wchodzić w interakcje z antybiotykami z grupy tetracyklin, tworząc z nimi złożone sole i tym samym zmniejszając ich wchłanianie i działanie. Interakcje z innymi preparatami nie są znane, dlatego przed użyciem żelu należy skonsultować się z lekarzem.

Refluxin-M - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: zawartość 1 saszetki po głównych posiłkach. Dzieci 3-12 lat: zawartość 1/2 saszetki (nałożyć na łyżeczkę deserową 5 ml). Pozostałą część preparatu przechowywać w lodówce, zużyć w ciągu 24 h od otwarcia. Żel może być stosowany przez dłuższy czas.

Refluxin-M - uwagi

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Lęk separacyjny
Lęk separacyjny u dziecka i u dorosłych. Kiedy występuje?
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?