Znajdź lek

Źródło

Refluxin-M

Działanie

Żel do użytku wewnętrznego o zasadowym pH i mechanicznym działaniu antyrefluksowym. Zawarty w preparacie alginian w wyniku kontaktu z sokiem żołądkowym tworzy żel, który unosi się na powierzchni treści żołądkowej, wypełnia jamę żołądka i zapobiega cofaniu się kwaśnej treści do przełyku. Ma również działanie ochronne na błonę śluzową żołądka. Wyciągi naturalnego pochodzenia z wąkroty, aloesu i ślazu mają działanie naprawcze, ochronne i zmiękczające w odniesieniu do błony śluzowej przełyku oraz samego żołądka.

Wskazania

Leczenie refluksu żołądkowego w celu zmniejszenia związanych z nim objawów, w tym: zapaleń przełyku spowodowanych refluksem, cofania się kwasu żołądkowego, zgagi, pieczenia przełyku w przebiegu ciąży, słabego trawienia związanego z zarzucaniem treści żołądkowej, kaszlu i zapaleń jamy nosowo-gardłowej. Preparat może być stosowany w trakcie przedłużającego się leczenia z wykorzystaniem niesterydowych leków przeciwzapalnych jako podstawowa profilaktyka gastropatii spowodowanej przez NLPZ.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami.

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. W takich przypadkach zaleca się konsultację z lekarzem.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje alergiczne, również opóźnione związane z zawartością 4-hydroksybenzoesanu metylu i 4-hydroksybenzoesanu propylu.

Interakcje

Składniki żelu mogą wchodzić w interakcje z antybiotykami z grupy tetracyklin, tworząc z nimi złożone sole i tym samym zmniejszając ich wchłanianie i działanie. Interakcje z innymi preparatami nie są znane, dlatego przed użyciem żelu należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: zawartość 1 saszetki po głównych posiłkach. Dzieci 3-12 lat: zawartość 1/2 saszetki (nałożyć na łyżeczkę deserową 5 ml). Pozostałą część preparatu przechowywać w lodówce, zużyć w ciągu 24 h od otwarcia. Żel może być stosowany przez dłuższy czas.

Uwagi

Pharmindex