Najzdrowsze miejsce w internecie

Rinogermina

Spis treści

Rinogermina - skład

Preparat zawiera: liofilizowany Streptococcus salivarius 24SMBc i liofilizowany Streptococcus oralis 89a (min. 125 x 109 CFU/g), kopolimer PEG/PPG, dimetikon PEG-14.

Rinogermina - działanie

Preparat o działaniu mechanicznym, przywracający naturalną barierę biologiczną, tworzoną przez saprofity stanowiące fizjologiczną florę bakteryjną oraz zmniejszający napięcie powierzchniowe śluzu w jamie nosowej.

Rinogermina - wskazania

W leczeniu i profilaktyce zakażeń nosa, gardła i trąbki Eustachiusza, takich jak: zapalenie ucha, zapalenie migdałka gardłowego, zapalenie nosa i zatok. Po miejscowym leczeniu preparatami do nosa i/lub po doustnej antybiotykoterapii, w celu ułatwienia odtworzenia prawidłowej flory bakteryjnej nosogardzieli. We wszystkich przypadkach, gdy konieczne jest przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w jamie nosowej i części nosowej gardła (miejscowe leczenie preparatami do nosa, alergiczny nieżyt nosa, astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekłe uszkodzenie przez dym papierosowy lub wdychane substancje drażniące itp.).

Rinogermina - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku wrodzonego lub nabytego niedoboru odporności, chorób nowotworowych, przyjmowania chemioterapii, założonego cewnika do żyły centralnej, zapalenia wsierdzia zdiagnozowanego obecnie lub w przeszłości, a także w przypadku chorób serca predysponujących do rozwoju zapalenia wsierdzia.

Rinogermina - ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy zaprzestać stosowania preparatu.

Rinogermina - dawkowanie

Donosowo. Dorośli i dzieci: zaleca się 2 rozpylenia (min. 5 x 109 CFU) do każdego otworu nosowego 2 razy dziennie przez 7 dni, powtarzając stosowanie preparatu przez co najmniej 3 kolejne miesiące.

Rinogermina - uwagi

Preparat w postaci nierozpuszczonej przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 15st. C. Preparat w postaci rozpuszczonej należy przechowywać w lodówce (w temperaturze 4st. C). Preparat można stosować maksymalnie przez 7 dni od jego przygotowania (rozpuszczenia). Obecność naturalnych aromatów może mieć wpływ na właściwości organoleptyczne preparatu, lecz ewentualne różnice w kolorze nie powodują pogorszenia jego jakości.

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Lęk separacyjny
Lęk separacyjny u dziecka i u dorosłych. Kiedy występuje?
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?