Rub-Arom

Spis treści

Rub-Arom - Skład

100 g maści zawiera: 0,25 g tymolu, 2,75 g lewomentolu, 5 g kamfory racemicznej, 0,75 g olejku cedrowego, 1,5 g olejku eukaliptusowego i 5 g olejku terpentynowego z sosny nadmorskiej.

Rub-Arom - Działanie

Preparat leczniczy przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o miejscowym działaniu rozgrzewającym stosowany tradycyjnie do nacierań w bólach mięśniowych, bólach stawowych i nerwobólach.

Reklama

Rub-Arom - Wskazania

Miejscowo do nacierań w bólach mięśniowych (naciągnięcia mięśni, bolesne skurcze mięśni), bólach stawowych i nerwobólach (zapalenie korzonków nerwowych, rwa kulszowa). Maść może być stosowana do nacierania klatki piersiowej i pleców w infekcjach górnych dróg oddechowych (grypa, przeziębienia) przebiegających z katarem, kaszlem oraz towarzyszącym bólem mięśni i stawów.

Rub-Arom - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Napady drgawkowe w wywiadzie. Nie stosować u dzieci poniżej 7 lat.

Rub-Arom - Ostrzeżenia

Preparat należy stosować na ograniczoną powierzchnię skóry. Nie stosować w obrębie głowy i szyi (np. na okolice oczu i ust), na błony śluzowe, oparzenia, ani na skórę zmienioną chorobowo czy uszkodzoną. W przypadku wystąpienia rumienia należy przerwać stosowanie preparatu.

Rub-Arom - Ciąża

Nie zaleca się stosowania w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Rub-Arom - Efekty uboczne

Możliwość wystąpienia rumienia u osób nadwrażliwych. Może wystąpić podrażnienie górnych dróg oddechowych. U osób wrażliwych może wystąpić skurcz oskrzeli.

Rub-Arom - Interakcje

Nie stwierdzono.

Rub-Arom - Dawkowanie

Zewnętrznie. <u>Dorośli:</u> bolące miejsca nacierać ilością maści odpowiadającą 2 miarkom (3 g). <u>Młodzież od 12 lat:</u> nacierać skórę pleców i klatki piersiowej ilością maści odpowiadającą 2 miarkom (3 g). <u>Dzieci 7-12 lat:</u> nacierać skórę pleców i klatki piersiowej ilością maści odpowiadającą 1 miarce (1,5 g). <u>Dzieci poniżej 7 lat:</u> nie stosować. Preparat do podania na skórę, do smarowania i nacierania 1-2 razy na dobę.

Rub-Arom - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->