Najzdrowsze miejsce w internecie

Ruskorex

Spis treści

Ruskorex - skład

1 czopek (2 g) zawiera 25 mg ruskogeniny i 25 mg chlorowodorku tetrakainy. 1 g maści zawiera 10 mg ruskogenin i 10 mg chlorowodorku tetrakainy.

Ruskorex - działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, uszczelniającym naczynia krwionośne oraz znieczulającym. Za działanie preparatu odpowiadają ruskogeniny - naturalne saponiny otrzymywane z kłączy ruszczyka kolczastego oraz za jego właściwości znieczulające - chlorowodorek tetrakainy. Chlorowodorek tetrakainy dobrze wchłania się z błon śluzowych, w około 76% wiąże się z białkami krwi, jest metabolizowany w wątrobie do kwasu paraaminobenzoesowego i wydalany głównie w postaci metabolitów przez nerki.

Ruskorex - wskazania

Objawy bólu i świądu w okolicy odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych, łagodzenie świądu odbytu występującego z innych przyczyn. Leczenie uzupełniające po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych. Lek jest wskazany do stosowania u osób dorosłych.

Ruskorex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ruskogeniny, tetrakainę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ruskorex - ostrzeżenia

Jeżeli po zastosowaniu preparatu nastąpi nasilenie świądu lub bólu należy odstawić lek. Należy zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami pracy serca i z niedociśnieniem tętniczym. Alkohol cetylowy, glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan etylu, parahydroksybenzoesan propylu, zawarte w maści u pacjentów nadwrażliwych mogą powodować podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ruskorex - ciąża

Brak badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego mogą zwiększać skurcze macicy.

Ruskorex - efekty uboczne

Niekiedy może wystąpić nasilenie pieczenia w okolicy odbytu na początku stosowania leku. Ponadto mogą wystąpić luźne stolce.

Ruskorex - interakcje

Przy równoczesnym stosowaniu może wystąpić nasilenie działania leków antyarytmicznych oraz osłabienie działania sulfonamidów. Leki blokujące kanały wapniowe mogą osłabiać działanie ruskogeniny.

Ruskorex - dawkowanie

Dorośli. Czopki: doodbytniczo 1 czopek 1-2 razy na dobę. Maść: 2-3 razy na dobę smarować okolice odbytu. Jednorazowa kuracja nie powinna przekraczać 2 tyg. Czopki stosować po wypróżnieniu. Osoby w podeszłym wieku mogą wykazywać zwiększoną wrażliwość na działanie leku.

Ruskorex - uwagi

Lek nie powoduje zaburzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Lęk separacyjny
Lęk separacyjny u dziecka i u dorosłych. Kiedy występuje?
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?